Ankry rzucone w morską elegancję. – Portal PR - 24PR
Ankry rzucone w morską elegancję.

29.06.2012 Kategoria: Moda. Autor: Małgorzata Galant-Mikuła

Styl marynarski to uniwersalny i ponadczasowy trend, który co sezon powraca na wybiegi największych projektantów mody. Wystarczy pierwszy podmuch letniej bryzy, by w nowej odsłonie powracał na szczyt modowej piramidy. W tym sezonie lasuje go m.in. dom mody Gucci i Lacoste. Marynarskie pasy i detale to także mocny akcent letniej kolekcji HEPPIN.COM

Charakterystycznym motywem marynarskiego looku są kolory: biel, granat i czerwień oraz  pasy. W tym sezonie te kanony zostają zerwane. Pasy, obowiązkowo szerokie, powinny być mieszanką kolorów pasteli z żywymi odcieniami owoców. Marynanistycznych detali nie należy traktować zbyt poważnie. Powinny nawiązywać do marynarskiego looku, nie stanowiąc całości stroju. Akcenty warto mieszać z kontrastującymi nadrukami, kwiatami i owocami, które królowały w tym roku na wybiegach. Ciekawym i modnym połączeniem jest także mix marynarskich akcentów z koronkowymi detalami i butami na wysokim obcasie. Detale  możemy także łączyć z jasnymi dżinsami i luźnymi spódnicami.

Nieskrępowany luz w twarzowym wydaniu.

Marynarski look charakteryzuje się lekko sportowym zabarwieniem. Do akcesoriów, które dobrze komponują się z tym stylem należą m.in. okulary przeciwsłoneczne oraz lekkie obuwie. Najczęściej wybierane są japonki i sandały. W tym sezonie popularne są też wycięte tenisówki i baleriny w jasnych tonacjach.

Kolejną propozycją są powracające na ulice „plecionki”. Buty z elementem ozdobnym, nawiązującym do morskiej liny, stanowią doskonałe uzupełnienie letniej kreacji. W tym sezonie królują koturny, buty na plecionym słupku oraz baleriny.

Inspiracje w stroju warto czerpać z mody lat 70-tych.

Sklep internetowy HEPPIN.COM oferuje odzież i dodatki odpowiadające największym światowym trendom. Najnowsze propozycje marki dostępne są na HEPPIN.COM

Podobne wpisy:

Tagi: , ,Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.