Dlaczego firmy z branży elektronicznej i elektrotechnicznej inwestują w systemy informatyczne ERP – Portal PR - 24PR
Dlaczego firmy z branży elektronicznej i elektrotechnicznej inwestują w systemy informatyczne ERP

11.06.2012 Kategoria: Biznes, Technologie. Autor: NIBLO

Dobór odpowiedniego narzędzia informatycznego dla przedsiębiorstwa z branży elektro, należy rozpocząć od oceny tego, w jaki sposób poszczególne funkcje oprogramowania przyczynią się do zwiększenia efektywności procesów – mówi Tomasz Krause, Prezes Zarządu Graphcom Sp. z o.o.

Aby móc dynamicznie się rozwijać, firmy z branży elektro inwestują w nowoczesne systemy ERP wspomagające zarządzanie. System Comarch CDN XL zapewnia im kompleksowe wsparcie w zarządzaniu wszystkimi obszarami działalności przedsiębiorstwa zajmującego się zarówno produkcją jak i dystrybucją.

W warunkach ostrej konkurencji przedsiębiorstwa produkujące i sprzedające artykuły elektroniczne nie mogą pozwolić sobie na niewywiązanie się z ustalonych terminów. Oprogramowanie ERP Comarch CDN XL pozwala dokładnie określić datę realizacji każdego zamówienia. Umożliwia również rezerwację towaru w magazynie na określony w umowie czas, a także wyliczanie dokładnej ilości towaru jaka jest niezbędna do zrealizowania zleceń klientów.

Bardzo ważną rolę odgrywa jakość wytwarzanych produktów. Niezbędne jest wydajne, a zarazem proste zarządzanie procesem produkcyjnym. System ERP Comarch CDN XL pozwala na stworzenie harmonogramu produkcji, przydzielenie pracownikom zadań, racjonalne zaplanowanie czasu pracy maszyn. Pozwala na szybkie tworzenie technologii przewidujących wykonanie danego produktu. Modyfikacja istniejących technologii produkcyjnych jest prosta i szybka – dzięki temu produkcja na indywidualne zamówienie nie jest już problemem.

Wytwarzanie produktów elektro wymaga stałego zaopatrzenia w surowce. Comarch CDN XL pomaga w skutecznej realizacji procesów zamówień towarów, również od dostawców z zagranicy. Dzięki możliwości określenia optymalnego poziomu zapasów firma uniknie utrzymywania nadwyżek magazynowych, które generują dodatkowe koszty. System pomoże także w określeniu najlepszego położenia towaru w magazynie.

System informatyczny ERP wspiera nie tylko produkcję, ale i dystrybucję elektro. Wykorzystanie platformy B2B wspiera obsługę sprzedaży do dystrybutorów i sklepów własnych. Zapewnia znaczną oszczędność czasu, wzrost produktywności, a tym samym szybkie dopasowanie się do zmiennych warunków rynkowych.

Wprowadzenie kilku funkcjonalności, takich jak cena, marża minimalna lub rejestracja ramowych warunków handlowych, uzgodnionych z klientami/dystrybutorami sprawia, że system „pilnuje” prawidłowości ceny sprzedaży towaru/wyrobu. Dzięki temu redukujemy przypadki świadomego lub nieświadomego zaniżania ceny sprzedaży.

Prezentowane rozwiązanie jest kierowane do zarówno do średnich jak i dużych firm produkujących lub dystrybuującychartykuły elektro, również dla tych działających w strukturze rozproszonej, posiadających oddziały i własne sklepy firmowe lub franczyzowe.

Kluczowe funkcjonalności Comarch CDN XL dla branży elektronicznej i elektrotechnicznej to m.in.:

 • elektroniczna platforma współpracy z odbiorcami i dostawcami,
 • automatyzacja przepływu dokumentów z dostawcami i odbiorcami,
 • automatyzacja powtarzalnych czynności,
 • zastosowanie urządzeń mobilnych w magazynie,
 • zastosowanie rejestratorów operacji na produkcji,
 • automatyzacja procesów logistyki i transportu,
 • uszczelnienie polityki cenowej,
 • wspieranie decyzji zakupowych,
 • kontrola zapasów,
 • gromadzenie informacji o popycie,
 • precyzyjna analiza danych.

Ponieważ zakup systemu to inwestycja, która musi przynieść zwrot, należy dokonać oceny czy i w jakim czasie uda się go uzyskać. Graphcom proponuje przeprowadzenie Audytu Korzyści. Wykaże on realne, policzalne korzyści zarówno w zakresie oszczędności czasu pracowników jak i poprawy rentowności firmy. Nasze doświadczenia pokazują, że czas zwrotu z inwestycji w system ERP w firmie elektro nie przekracza 24 miesięcy – kontynuuje Tomasz Krause, Prezes Zarządu Graphcom Sp. z o.o.

Graphcom Sp. z o.o. specjalizuje się we wdrożeniach systemów informatycznych klasy ERP produkcji Comarch. Oferta oparta na najnowocześniejszych produktach oraz unikalnym sposobie analizy potrzeb klienta poprzez „Audyt korzyści”, prowadzi do skutecznej realizacji wdrożeń, pozwalających uzyskać klientom mierzalne rezultaty biznesowe.

Więcej informacji o Graphcom Sp. z. o.o. dostępne na www.graphcom.pl

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.