Dopingujemy biało-czerwonych w Strefie Kibica – Portal PR - 24PR
Dopingujemy biało-czerwonych w Strefie Kibica

16.06.2012 Kategoria: Sport. Autor: admin

Już dzisiaj polska reprezentacja staje przed ogromną szansą awansowania do czołowej ósemki turnieju. Warszawa kibicuje, zapraszając wszystkich do Strefy Kibica na radosny doping polskiej reprezentacji. W tym samym czasie na Stadionie Narodowym zmierzą się grupowi rywale Polski: Rosja i Grecja.

O przygotowaniu Warszawy do kolejnego meczowego dnia w stolicy poinformowali: Jacek Wojciechowicz, zastępca prezydent Warszawy, Katarzyna Ratajczyk, dyrektor Biura Promocji Miasta oraz insp. Maciej Karczyński, rzecznik Komendy Stołecznej Policji.

Fot.24PR.pl

O 20.45 Polska-Czechy na telebimach w Strefie Kibica

Podsumowując wczorajszy dzień wiceprezydent Warszawy Jacek Wojciechowicz podkreślił, że minął on w mieście bardzo spokojnie, a w Strefie Kibica rozrywkowo. Odwiedziło ją 45 tys. osób.

Dzisiejszy mecz polskiej reprezentacji będzie można oglądać w Strefie Kibica na ośmiu telebimach.

Zbliżamy się do półmetka funkcjonowania Strefy Kibica – powiedziała Katarzyna Ratajczyk, dyrektor Biura Promocji Miasta – Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego jak została ona przyjęta przez mieszkańców Warszawy oraz wszystkich gości odwiedzających stolicę. Zapraszamy także dzisiaj do oglądania meczów.

Warszawska Strefa to miejsce przyjazne również dzieciom. Codziennie w godzinach 12.00-15.00 odbywa się festiwal Dziecięca Eurostolica. Ideą tego przedsięwzięcia jest prezentacja dorobku kulturalnego poszczególnych dzielnic Warszawy. Dotychczas wystąpiły: Mokotów, Białołęka, Bielany, Bemowo oraz Ochota. Wczorajszy dzień należał do Pragi-Południe. Przy występach młodych artystów bawiło się 7500 osób.

Dziecięca Eurostolica to aż 2300 młodych wykonawców, w tym ok. 300 zespołów. Strefa jest otwarta dla wszystkich, ale należy pamiętać, że dzieci zawsze muszą być w Strefie pod opieką osoby dorosłej.

Komunikacja miejska w dniu meczu

W sobotę w związku z meczem Grecja – Rosja Zarząd Transportu Miejskiego po raz kolejny udostępni tymczasowe parkingi Parkuj i Jedź, a także obsługujące je specjalne linie autobusowe SH, P i F. W związku z wprowadzanymi zmianami w organizacji ruchu pociągi i tramwaje jeżdżące w centrum będą kierowane na trasy objazdowe.

Na mecz Grecja-Rosja można dojechać prawie 90 pociągami, również międzynarodowymi. Ponadto zostaną uruchomione dodatkowe pociągi InterRegio. Wszystkie pociągi, będą kursowały do położonego w pobliżu Stadionu Narodowego Dworca Wschodniego.

Po zakończeniu meczów kibice będą mogli wrócić czterema pociągami. W Warszawie czekać będą rezerwowe pociągi dodatkowe, gotowe do wyjazdu w każdej chwili. Po meczu uruchomione zostaną pociągi Kolei Mazowieckich odwożące kibiców z przystanku Warszawa Stadion do Strefy Kibica i Lotniska Chopina. Pociągi kursować będą co kilka minut.

Weekend z fontannami

We wszystkie czerwcowe weekendy można podziwiać świetlno-wodne pokazy w multimedialnym parku Fontann na Podzamczu. Pokazy rozpoczynają się o godz. 21.30. W ubiegłym roku fontanny przyciągnęły blisko pół miliona osób. W sumie od maja do września planowanych jest 56 pokazów. Ze względu na UEFA EURO 2012™ aż o 11 więcej niż w ubiegłym roku. Oprócz weekendów pokazy odbywać się będą w każdym dniu przed i po meczu rozgrywanym w Warszawie. W związku z dużym zainteresowaniem pokazami w parku Fontann Zarząd Transportu Miejskiego na trasy linii 118 i 185 skierował dodatkowe autobusy.

Turysta dobrze poinformowany

Warszawa uruchomiła specjalną podstronę „Lato w Warszawie” z informacją kulturalną w pięciu językach. Strona zawiera informacje na temat najważniejszych wydarzeń kulturalnych w stolicy. W ramach serwisu w okresie turnieju EURO 2012 zamieszczane są także informacje o ofercie artystycznej i programie Strefy Kibica. Strona znajduje się pod adresem:

http://www.kulturalna.warszawa.pl/lato_w_warszawie_2012.html?locale=pl_PL

Kolejne zatrzymania
Wczoraj stołeczni policjanci razem z prokuraturą zatrzymali kolejnych sześć osób – mieszkańców Warszawy i okolic, które brały udział we wtorkowych zamieszkach. Są to pseudokibice jednego z warszawskich klubów. Policjanci zapowiadają kolejne zatrzymania.

www.uefaeuro2012.um.warszawa.pl

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.