Ericsson wprowadza rozwiązanie Smart Cloud Accelerator – Portal PR - 24PR
Ericsson wprowadza rozwiązanie Smart Cloud Accelerator

07.06.2012 Kategoria: Technologie. Autor: admin

Firma Ericsson przedstawiła rozwiązanie Smart Cloud Accelerator, które jest częścią prezentowanej niedawno koncepcji Network-enabled Cloud. Nowe rozwiązanie rozszerza ofertę opcji dostarczania treści firmy Ericsson obejmującą moduł Mobile Cloud Accelerator (MCA), który umożliwia operatorom sieci komórkowych dostarczanie treści z lepszą całościową jakością usługi, oraz moduł operatorski Content Delivery Network (CDN), zoptymalizowany pod kątem udostępniania filmów wideo.

Szybko rosnące zapotrzebowanie na treści dodatkowe (over-the-top) zwiększa wykorzystanie sieci, zarówno stacjonarnych, jak i mobilnych. W odpowiedzi operatorzy starają się zmniejszyć koszt transportu i zwiększyć szybkość reakcji aplikacji internetowych, aby podnieść poziom zadowolenia użytkowników i podwyższyć swoje przychody.

Nowe rozwiązanie operatorskie CDN przyspiesza zwrot z inwestycji dzięki ujednoliconej technologii buforowania. Optymalizuje ono ruch over-the-top i daje operatorom przychody z treści udostępnianych w chmurze dodając funkcje Akamai w bramach routingu z rodziny Ericsson SSR 8000. Ericsson będzie wykorzystywać ujednoliconą technologię Akamai do dynamicznego dzielenia pojemności pomiędzy operatorów i ich klientów używających sieci CDN, a także ruch internetowy over-the-top.

Rozwiązanie to umożliwi operatorom zarządzanie zarówno treściami własnymi, jak i innych firm oraz dostarczanie tych treści. Ponadto te nowe oferty CDN umożliwią operatorom ograniczenie wysokich kosztów agregacji oraz ruchu podstawowego, partnerskiego i tranzytowego.

Integracja z regułami stosowanymi w infrastrukturze sieci operatora daje dokładną kontrolę nad alokacją zasobów i jakością usług, co umożliwia operatorom składanie atrakcyjnych ofert różnym dostawcom treści.

Operatorzy mogą w maksymalnym stopniu wykorzystać swoje inwestycje w CDN optymalizując początkowo ruch over-the-top, a następnie stopniowo, w miarę powiększania swojej oferty dla klientów, przenosząc zasoby na treści z wartością dodaną.

Ericsson

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.