Euro 2012 na Facebooku – Portal PR - 24PR
Euro 2012 na Facebooku

12.06.2012 Kategoria: Infografika24, Sport. Autor: admin

Cud nad Wisłą czy Rzeź Pragi – to pytanie zadają sobie dzisiaj wszyscy fani piłki nożnej w Polsce. Na wynik przyjdzie nam jeszcze chwilę poczekać, natomiast już teraz pożem powiedzieć, kto został Mistrzem Europy wg Facebooka. Agencja Lewis PR wraz z firmą Statilizer przygotowała badania mówiące nam który z uczestników Euro 2012 jest najaktywniejszy na facebooku.

Finał… na fanpage’u

Badania opierały się na aktywności społeczności danego fanpage’a oraz liczby osób, które kliknęły przy nim „Lubię to”. Jak widać nie tylko zwierzęta mogą typować finalistów lub zwycięzców danych spotkań, ale może zrobić to również Facebook. Jak w tym zestawieniu wypada Polska? Blado, spośród wszystkich uczestników ME 2012 nasza reprezentacja plasuje się dopiero na ósmym miejscu. W zestawieniu biorącym pod uwagę interakcje fanów wypadamy już znacznie lepiej, bo zajęliśmy czwarte miejsce. Niestety nie daje nam ono finału, gdyż znacznie lepiej wypadł nasz dzisiejszy rywal Rosja. Wg statystyk reprezentacja Rosji zmierzy się w finale z reprezentacją Anglii.

Najlepsi piłkarze

No dobrze, skoro finał już mamy to co z jedenastka mistrzostw? Czy znajdzie się w niej jakiś Polski rodzynek? Warto wspomnieć, że zaledwie pięciu polskich piłkarzy powołanych przez Franciszka Smudę posiada swoje oficjalne strony. Pod względem liczby fanów żaden z naszych piłkarzy nie załapie się do jedenastki. Niekwestionowanym liderem i pewnym tytułu MVP E2012 jest Cristiano Ronaldo, którego oficjalny fanpage ma ponad 44 miliony fanów z całego globu.

Na szczęście jeżeli chodzi o liczbę interakcji jest dla nas światełko w tunelu, a nazywa się ono Robert Lewandowski. Wprawdzie nie jest on w tej kategorii MVP jednakże łapie się on do jedenastki co możemy uznać za spory sukces. Podobnie jak w przypadku liczby fanów i w liczbie interakcji Cristiano Ronaldo nie ma sobie równych. Tym samym CR7 zdobywa podwójną koronę.

Współgospodarze mistrzostw – Ukraińcy – nie maja tyle szczęścia, gdyż żaden z ich piłkarzy nie ma szans znaleźć się w podstawowej jedenastce facebookowych Mistrzostw Europy. Podobnie słabo Ukraina wypada pod względem ilości fanów i interakcji w przypadku oficjalnej strony drużyny, zajmując odpowiednio 11. i 7. miejsce.

Nasza grupa

Jak można zauważyć nie tylko sportowo, ale również pod względem aktywności Facebookowej społeczności na faworytów naszej grupy wyrastają Rosjanie. Nasi pozostali grupowi rywale Czesi i Grecy wypadają bardzo słabo. Czesi pod względem ilości fanów i ich interakcji zajmują 9. miejsce. Jeszcze gorzej plasują się piłkarze z Hellady lokując się pod sam koniec ogólnego zestawienia zajmując 14. i 15. miejsce.

Warto również wspomnieć, że Robert Lewandowski jest jedynym piłkarzem z naszej grupy znajdującym się w „11” mistrzostw. Może więc – jeśli wierzyć facebookowi – ćwierćfinał mamy w kieszeni? Być może już dzisiaj wieczorem poznamy odpowiedź.


LEWIS PR – Global Communications

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.