EURO 2012-Rozpoczęliśmy operację turniejową – Portal PR - 24PR
EURO 2012-Rozpoczęliśmy operację turniejową

07.06.2012 Kategoria: Sport. Autor: admin

Dzisiaj w KrajowymCentrum Medialnym, w budynku Centrum Olimpijskiego odbyła się konferencja prasowa Konferencja pt. ” EURO 2012 Rozpoczęcie operacji turniejowej na terenie Polski”. W briefingu udział wzięli: Joanna Mucha, minister sportu i turystyki i Marcin Herra, prezes spółki PL.2012
Mistrzostwa Europy to najtrudniejsze organizacyjnie wydarzenie, z jakim mamy do czynienia w Polsce. To wielkie wyzwanie, ale jesteśmy do niego dobrze przygotowani – zapewniła minister sportu Joanna Mucha .

Dziś rozpoczęliśmy operację turniejową, która trwać będzie przez najbliższe 23 dni. Jestem przekonana, że będzie to udany turniej zarówno w Polsce jak i na Ukrainie – powiedziała minister sportu, która spotkała się z przedstawicielami mediów po porannym spotkaniu Krajowego Sztabu Operacyjnego. Zapowiedziała jednocześnie, że wszystkie informacje o przebiegu turnieju od strony organizacyjnej przekazywane będą podczas codziennych, porannych konferencji prasowych.
Po 19 czerwca podsumujemy dotychczasowy przebieg turnieju i będziemy się przygotowywać do fazy pucharowej. Jesteśmy przygotowani na wszystkie scenariusze – dodała J.Mucha.

Minister sportu zauważyła, że w ostatnich dniach przed rozpoczęciem turnieju z Polski płyną w świat pozytywne opinie, w czym wielka zasługa kibiców, którzy z wielką serdecznością przyjmują gości mistrzostw.

Dziękuję Polakom, że tak ciepło i serdecznie powitali przybywające do nas piłkarskie reprezentacje. To jest wspaniale odbierane przez drużyny.  Proszę, abyśmy tak samo życzliwie przyjęli kibiców, którzy już zaczynają przyjeżdżać do Polski – zaapelowała J.Mucha.

Na otwartych treningach piłkarzy pojawią się  tysiące fanów piłki nożnej, co budzi uzasadnione zadowolenie wśród zagranicznych piłkarzy, np. przygotowania piłkarzy  Holandii oglądało  24 tys. kibiców.

Przekazując operacyjne dane z ostatnich godzin przed pierwszym gwizdkiem prezes spółki PL.2012 Marcin Herra przypomniał, że wszystkie oficjalne miejsca – stadiony, strefy kibiców – mają niezbędne pozwolenia na przeprowadzenie masowych imprez. Obok pięciu oficjalnych Stref Kibica (w miastach gospodarzach i w Krakowie) w Polsce działać będzie aż 388 punktów tzw. Publicznego oglądania meczów, które uzyskały na tę działalność licencję UEFA.

Przygotowane są lotniska, które w środę przyjęły 367 lotów rozkładowych, 40 czarterów i czternaście tzw. business jetów. Główne trasy i miasta są w widoczny sposób oznakowane, co ułatwi kibicom dotarcie do parkingów, stadionów czy Stref Kibica.

Dziś rano nie zanotowano zwiększonego ruchu na granicach. Do tej pory przyjechało około tysiąca kibiców zagranicznych, ale praktyka wskazuje, że szczyt przyjazdów nastąpi dopiero w dniu meczu. W czwartek po południu i piątek rano w Warszawie spodziewamy się około czterech tysięcy kibiców z Grecji. Przewidujemy znaczny ruch kolejowy i samochodowy ze strony Czech w kierunku Wrocławia – poinformował Herra. Jak dodał, na okres fazy grupowej można spodziewać się przyjazdu do Polski od 200 do 400 tysięcy gości zagranicznych.

Prezes monitorującej od czterech lat polskie przygotowania spółki PL.2012 przypomniał również, że gotowe do turnieju są wszystkie służby mające zapewnić bezpieczeństwo, transport czy opiekę medyczną. Turniej zabezpieczać będzie w całym kraju ponad 11 tysięcy policjantów, ponad dwa tysiące strażników miejskich i tyluż pracowników firm ochroniarskich. Organizatorom i gościom turnieju pomagać będzie także trzy tysiące przeszkolonych wolontariuszy (w wieku od 18-81 lat) i blisko cztery tysiące tzw. stewardów, czyli członków służb informacyjno-porządkowych na stadionach. Sztab operacyjny będzie również korzystać z pomocy funkcjonariuszy z innych krajów.

Jak poinformowała minister sportu Joanna Mucha, po zakończonych późną nocą rozmowach Narodowego Centrum Sportu z podwykonawcami robót na Stadionie Narodowym osiągnięto i podpisano „dobre”porozumienie w sprawie roszczeń finansowych związanych z budową. Wiele firm, które nie otrzymały zapłaty za wykonane prace od głównego wykonawcy zapowiadało blokadę stadionu w przeddzień meczu otwarcia. Spółka będąca głównym wykonawcą zgłosiła wniosek o upadłość, ale NCS zobowiązał się pokryć wierzytelności z gwarancji bakowych.- Procedura uruchamiania środków z gwarancji bankowych już się rozpoczęła i roszczenia zostaną pokryte z tych pieniędzy – wyjaśniła Joanna Mucha.

Minister J.Mucha dopytywana przez dziennikarzy o wynik meczu Polska -Grecja odpowiedziała, – ” jestem przekonana, iż nasi reprezentanci zagrają dobrze” – prognozując, iż mecz otwarcia zakończy się rezultatem 2:1.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.