Filmowo w Warszawie: Festiwal Kultury Piłkarskiej ETNO 2012! – Portal PR - 24PR
Filmowo w Warszawie: Festiwal Kultury Piłkarskiej ETNO 2012!

06.06.2012 Kategoria: EVENT, Sport. Autor: natalson

Szukasz kulturalnej opozycji do Euro? Nie trać głowy! Przyjdź na Festiwal Kultury Piłkarskiej Etno 2012! Zapraszamy do Centrum Nauki Kopernik w dniach 14-17 czerwca 2012 r. Czekają na Ciebie bezpłatne premiery filmowe i twórcze warsztaty.

Festiwal Kultury Piłkarskiej ETNO 2012,który odbędzie się w dniach 14-17 czerwca 2012 r. w CENTRUM NAUKI KOPERNIK w Warszawie powstał, by świadomie, refleksyjnie i twórczo przeżyć mistrzostwa Euro 2012. Pasjonaci kinematografii, antropologii kulturowej i futbolu zrzeszeni w Fundacji Animacja, którzy opracowali koncepcję tego przedsięwzięcia, pozyskali kilka wyjątkowych, premierowych, nagradzanych na światowych festiwalach tytułów. Festiwal Kultury Piłkarskiej: ETNO 2012 to przede wszystkim polska premiera filmu fabularnego Mecz [Mатч] z 2012 r., filmu dokumentalnego Pelada oraz pokazy kilkunastu specjalnie wyselekcjonowanych filmów inspirowanych futbolem.

Atuty Festiwalu to oprócz premier filmowych także warsztaty Papercraft Soccer czyli wspólne tworzenie na bazie przygotowanych szablonów zabawnych figurek papierowych – podobizn zawodników sportowych i innych celebrytów. Warsztaty są przeznaczone dla młodzieży od 12 roku życia. Celem jest zapoznanie warszawiaków z dynamicznie rozwijającym się w Japonii i na zachodzie Europy sposobem spędzania wolnego czasu, polegającym na uważnym konstruowaniu figurek z papieru typu brystol, w atmosferze wspólnej zabawy i pod okiem doświadczonego modelarza, często samego projektanta modelu. Na warsztaty projekt zgodził się przygotować, zachwycony pomysłem, słynny francuski dizajner Tougui. Na zlecenie Fundacji Animacja wykona on figurkę żubra w koszulce polskiej reprezentacji narodowej, której premiera będzie na festiwalu.Warsztaty współtworzy Fundacja WRRP.

Pokazy „ETNO 2012” PRZED godziną 20.00 odbywają się w sali audytoryjnej Centrum Nauki Kopernik, drugie wejście od ulicy Wybrzeże Kościuszkowskie 20. Pokazy i spotkania z prelegentami PO godzinie 20.00 odbywają się na zewnątrz budynku Centrum Nauki Kopernik, w patio obok wejścia do Planetarium. Jeśli zanosi się na deszcz pokaz i spotkanie przeniesiony zostaje z patio do sali audytoryjnej. Projekt zostanie zrealizowany dzięki dofinansowaniu ze środków M. St. Warszawy.

Wstęp na wszystkie imprezy bezpłatny.

Podobne wpisy:

Tagi: , , , , , , , , , ,Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.