Garmin nüvi 2585TV: nawigacja z tunerem DVB-T – Portal PR - 24PR
Garmin nüvi 2585TV: nawigacja z tunerem DVB-T

17.06.2012 Kategoria: Audio-video, MOTO. Autor: admin

Garmin International Inc., oddział Garmin Ltd. (NASDAQ: GRMN), globalny lider w dostarczaniu rozwiązań bazujących na nawigacji satelitarnej, prezentuje nüvi 2585TV, nawigację GPS z funkcją przenośnego odbiornika naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T) oraz odtwarzacza multimedialnego.

Wielofunkcyjne urządzenie nüvi 2585TV to połączenie zaawansowanej nawigacji oraz odtwarzacza multimedialnego i przenośnego odbiornika naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T (standard obowiązujący w Polsce) z opcją nagrywania programów TV.

Nüvi 2585TV wyposażone jest w duży, dotykowy ekran o przekątnej 5″ (12.7 cm), który doskonale sprawdzi się zarówno podczas nawigowania, jak i oglądania filmów czy programów telewizyjnych. Ponadto urządzenie oferuje również opcję odtwarzania nagranych wcześniej programów.

Poza funkcjami odbiornika TV, nüvi 2585TV to w pełni funkcjonalna nawigacja pozwalająca na korzystanie z przydatnych w podróży funkcji i usług, takich jak photoLive, 3D traffic, czy zestaw głośnomówiący. Dodatkową możliwością, jaką oferuje najnowszy produkt Garmin jest skorzystanie z bogatej oferty dedykowanych akcesoriów, takich jak np. rejestrator jazdy, który umożliwia nagrywanie obrazu drogi przed i za pojazdem.

Przenośny odtwarzacz multimedialny nüvi 2585TV obsługuje wszystkie najważniejsze standardy kodowania naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T (MPEG2/MPEG4/H.264), co zapewnia możliwość bezproblemowego oglądania TV na czterech kontynentach. Urządzenie udostępnia również szereg unikalny funkcji, w tym nagrywanie programów TV i audycji radiowych*, sygnału wideo z zewnętrznych źródeł oraz odtwarzanie plików audio i wideo. Dzięki temu nüvi 2585TV doskonale sprawdzi się nie tylko jako nawigacja w trakcie podróży, ale także jako przenośny odtwarzacz multimedialny czy odbiornik telewizyjny.

System nawigacyjny Guidance 2

Urządzenie nüvi 2585TV korzysta z systemu nawigacyjnego Guidance 2. Oferuje on znacznie szybszy i bardziej intuicyjny interfejs użytkownika, który wydatnie skraca czas wyszukiwania i planowania trasy. Zintegrowany asystent pasa ruchu Garmin, z funkcją photoReal (realistyczny wygląd skrzyżowań), umożliwia wybranie odpowiedniego pasa ruchu i informuje o najbliższych zjazdach. Zaktualizowana baza danych obejmuje około 65 tysięcy węzłów komunikacyjnych w Europie, to jest cztery razy więcej niż w przypadku poprzednich wersji nüvi.

3D Traffic – inteligentne planowanie trasy

Korzystając z produktu Garmin kierujący pojazdem mogą liczyć na znaczne oszczędności czasu i paliwa. Kupując nüvi 2585TV otrzymujemy darmową subskrypcję systemu 3D Traffic, który daje nam dostęp do kompleksowych i aktualizowanych na bieżąco danych o sytuacji na drodze. Informacje te są zbierane z szerokiego spektrum źródeł i na ich podstawie obliczana jest najkorzystniejsza trasa, która umożliwia skuteczne omijanie korków. Ponadto, dzięki trafficTrends, nawigacja nüvi automatycznie uczy się i zapamiętuje nawyki kierowcy, co pozwala na jeszcze dokładniejsze i zgodne z indywidualnymi preferencjami planowanie drogi przejazdu.

Najnowsza nawigacja nüvi 2585TV jest już dostępna w sprzedaży w sugerowanej cenie detalicznej 299€.

Informacje techniczne:

  • Ekran dotykowy o przekątnej 5 cali i rozdzielczości WQVGA 480×272 pikseli
  • Wymiary urządzenia: 136,4 x 86,3 x 17,8mm; Waga: 262g
  • Slot dla kart microSD™ z opcjonalnymi mapami lub plikami multimedialnymi (do 16GB)
  • Czas pracy na baterii: do 2 godzin
  • Mapy opracowane na podstawie danych udostępnionych przez NAVTEQ, światowego lidera w dziedzinie kartografii (wersja EU)
  • Optymalne zasilanie urządzenia gwarantuje korzystanie z GTM35, GTM36 lub Garmin 2A
  • Obsługiwane formaty audio i wideo: MP3,WAV, ASF (WMA, WMV), OGG, FLAC, AAC, MP4 (M4V, M4A), 3GP (3GPP, 3G2, 3GPP2), AVI, MPG, (MP2, MPEG, M2V, VOB, TS, TP, TRP, M2TS, DAT), MKV, MOV, XviD

Najnowsza nawigacja nüvi 2585TV jest produktem firmy Garmin, która od ponad 20 lat jest niekwestionowanym liderem w każdym z najważniejszych sektorów rynku urządzeń GPS, poczynając od motoryzacji, poprzez lotnictwo i żeglugę a na fitness, rekreacji na świeżym powietrzu czy narzędziach służących do śledzenia i aplikacjach dla systemów bezprzewodowych kończąc. Więcej informacji na temat oferty, cen oraz dostępności produktów i usług firmy Garmin można znaleźć na stronie www.garmin.com,

* Zasięg zależny od kraju

Garmin International

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.