Gościnna Warszawa wita kibiców – Portal PR - 24PR
Gościnna Warszawa wita kibiców

12.06.2012 Kategoria: Sport. Autor: admin
Mecz Polska-Rosja w Warszawie kibice będą oglądać zarówno na Stadionie Narodowym, jak i w Strefie Kibica, w której atmosfera zabawy i dopingowania nie ma sobie równych. Razem będą się w niej bawić mieszkańcy i goście.
Podczas codziennej konferencji prasowej Prezydent m. st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz podsumowała stan przygotowań stolicy do dzisiejszego meczu: – Wszystkie służby pozostają w pełnej gotowości, a wydarzenia w mieście są monitorowane przez ponad 5 tysięcy kamer i na bieżąco analizowane – zapewniła Prezydent Warszawy.
Fot.24PR.pl
Ponadto poinformowała o spodziewanych przyjazdach i przylotach kibiców do stolicy, o przygotowanym zabezpieczeniu medycznym meczu i Strefy Kibica oraz przypominała o rozwiązaniach komunikacyjnych, które ułatwią dotarcie na stadion i powrót po meczu.
Przyjazdy kibiców
12 czerwca w związku z meczem zwiększona została zarówno liczba połączeń kolejowych, jak i lotniczych dedykowanych miłośnikom piłki nożnej. Przybywający na spotkanie kibice z Polski mają do dyspozycji aż 117 pociągów Intercity, z 53 tys. miejsc na pokładach. Dla kibiców z Rosji również przygotowane zostały specjalne połączenia kolejowe. Po meczu fanów rozwozić będą 22 pociągi PKP Intercity – 11 tuż po spotkaniu i 11 wyruszających ze stolicy w godzinach porannych. W piątym dniu mistrzostw zwiększona została również liczba operacji obsługiwanych przez Lotnisko im. F. Chopina. Specjalnie dla kibiców dedykowanych jest blisko sto połączeń. Najwięcej pasażerów przyleci z Gdańska, Wrocławia, Londynu, Sharm El Sheikh, Paryża, Moskwy oraz Frankfurtu.
Fot.24PR.pl Kibice rosyjscy na kilka godzin przed meczem chętnie rozmawiali z polskimi kibicami o wyniku meczu. Najczęsciej typowali 2:1 dla „Sbornej”
Fot.24PR.pl. Rosyjscy kibice bardzo przyjaźnie nastawieni do polskiej gościnności
Zmiana organizacji ruchu
Autobusy, tramwaje i metro będą kursowały jak w dniu meczu Polska – Grecja. 12 czerwca już od godziny 16.00 z ruchu wyłączone zostaną: Północna jezdnia Al. Jerozolimskich; ul. Francuska na odcinku od ronda Waszyngtona do ul. Lipskiej; południowa jezdnia ciągu ulic Al. Jerozolimskie, al. Zieleniecka; ul. Wał Miedzeszyński i ul. Wybrzeże Szczecińskie i Saska Kępa. Po meczu, w godzinach 22.15 – 00.30, nastąpi wyłączenie południowej jezdni ciągu ulic Al. Jerozolimskie – al. Poniatowskiego w celu rozprowadzenia ruchu pieszych.
Służby medyczne i porządkowe w gotowości
We wtorek będzie pracowała rekordowa liczba pracowników obsługi medycznej: 24 zespoły wyjazdowe oraz 248 lekarzy i ratowników medycznych, którzy otrzymają wsparcie 25 wolontariuszy. W porównaniu z dniem meczu otwarcia (8 czerwca) jest to liczba blisko dwa razy większa. W gotowości są również funkcjonariusze policji, którzy realizują zadania związane z zabezpieczeniem miejsc pobytowych i treningowych reprezentacji narodowych, Stadionu Narodowego, Strefy Kibica, Euro Camp oraz wykonują eskorty policyjne reprezentacji piłkarskich i VIP. Nadzorowi podlegają również Dworce PKP i Lotnisko im. F. Chopina.
Spokojny poniedziałek
11 czerwca policja nie odnotowała zbiorowych zakłóceń porządku publicznego związanych z zabezpieczeniem turnieju. W poniedziałek opiekę medyczną na ulicach miasta, lotniskach, dworcach oraz w Strefie Kibica zapewniało łącznie 9 zespołów wyjazdowych, 58 pracowników obsługi medycznej oraz 16 wolontariuszy. Służby medyczne interweniowały 37 razy głównie w Strefie Kibica oraz na terenie Lotniska Chopina, jednak obyło się bez poważniejszych zdarzeń.
Magia futbolu w Strefie Kibica
Pomimo normalnego dnia pracy, w poniedziałek Strefę Kibica odwiedziło ponad 40 tysięcy kibiców. Zaprezentowały się już wszystkie drużyny mistrzostw. Przez cztery dni rywalizacji strefa przyciągała feerią barw narodowych i niecodziennych emocji. To najlepsze miejsce do oglądania i dopingowania dla każdego kibica. Potwierdzeniem tego są opinie wyrażone na fanpage’u Warszawy: „Brawo Warszawa za Strefę Kibica. Lepiej bym tego miejsca nie zagospodarowała”; „Nie wyobrażam sobie innego miejsca na oglądanie meczów polskiej reprezentacji :)”; „Będziemy tam jutro !!! Jest super :)”; „Jakie są nasze wrażenia? Bardzo dobre!!! Mecze ciekawe, organizacyjnie super, atmosfera genialna”.
Fot.24PR.pl
Przedstawiciele rosyjskiej Dumy zwiedzają Pragę-Południe
We wtorek, 12 czerwca, przedstawiciele rosyjskiej Dumy zwiedzą Pragę-Południe, przewodnikiem będzie burmistrz dzielnicy. Goście zobaczą m.in. Klub Kultury Saska Kępa, jeziorko „Nad Balatonem” na Gocławiu, a także Urząd Dzielnicy Praga-Południe. W środę odwiedzą fabrykę Wedla – narodowego sponsora Euro.
Wydział Prasowy Urzędu m.st. Warszawy
www.uefaeuro2012.um.warszawa.pl

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.