Kulturalna Warszawa podczas Euro – Portal PR - 24PR
Kulturalna Warszawa podczas Euro

18.06.2012 Kategoria: INNE. Autor: admin

W dniu 18 czerwca odbyła się w Centrum Prasowym m.st. Warszawy, Miasta Gospodarza UEFA EURO 2012 kolejna konferencja prasowa. Gospodarzem konferencji był: Jacek Wojciechowicz, zastępca prezydent m.st. Warszawy.

Głównym tematem konferencji było omówienie wydarzeń kulturalnych w Warszawie. Najważniejszye z nich zaprezentowali:
Janusz Marynowski – dyrektor naczelny Orkiestry Sinfonia Varsovia opowie o planach repertuarowych zespołu oraz o podpisaniu w tym tygodniu listu intencyjnego ws. budowy nowej siedziby orkiestry przy ul. Grochowskiej.

oraz Janusz Józefowicz – reżyser musicalu „Polita” oraz Natasza Urbańska – odtwórczyni głównej roli, opowiedzą o przedstawieniu granym w Teatrze Buffo.

Kulturalna stolica

W trakcie UEFA EURO 2012™ stolica żyje piłką nożną, ale nie tylko. Mieszkańcy miasta i turyści odwiedzający nasze miasto mogą skorzystać z wielu ciekawych propozycji kulturalnych. – Przygotowaliśmy dla kibiców i mieszkańców Warszawy specjalną ofertę –powiedział podczas konferencji prasowej Janusz Marynowski, dyrektor naczelny orkiestry Sinfonia Varsovia. – W każdą sobotę i niedzielę w naszej siedzibie przy ul. Grochowskiej 272 odbywają się bezpłatne koncerty. W najbliższy czwartek w godzinach 14.30-19.00 organizujemy Święto Muzyki. W ramach obchodów planowane jest podpisanie listu intencyjnego w sprawie budowy Sali koncertowej. Gośćmi uroczystości będą m.in. Hanna Gronkiewicz-Waltz oraz Krzysztof Penderecki – dodał Janusz Marynowski.

Z kolei w dniach 22 i 23 czerwca będzie można zobaczyć na Torwarze multimedialne widowisko „Polita” w reżyserii Janusza Józefowicza z Nataszą Urbańską w roli głównej.

www.uefaeuro2012.um.warszawa.pl

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.