LS Tech-Homes S.A. zadebiutuje na NewConnect – Portal PR - 24PR
LS Tech-Homes S.A. zadebiutuje na NewConnect

21.06.2012 Kategoria: Biznes. Autor: admin

W najbliższych dniach akcje spółki LS Tech-Homes S.A., oferującej innowacyjne na naszym rynku materiały budowlane, zostaną wprowadzone do obrotu na alternatywnym rynku NewConnect. Środki pozyskane z prywatnej emisji  przeznaczono na efektywne realizowanie projektów inwestycyjnych związanych z wykorzystaniem środków unijnych.

LS Tech-Homes S.A. to powstała w 2009 roku firma z branży materiałów budowlanych, która oferuje szeroką gamę paneli i produktów kompozytowych do stosowania w budownictwie, drogownictwie, górnictwie oraz w innych obszarach, gdzie tego typu rozwiązania mogą być przydatne z racji ich właściwości mechanicznych, energooszczędności i odporności na szereg czynników zewnętrznych.

– Produkty kompozytowe to właściwie nowość na polskim rynku. Liczymy na zainteresowanie nimi przede wszystkim ze strony deweloperów oraz gmin, budujących mieszkania socjalne i komunalne, a także firm budujących magazyny. Co więcej, zapotrzebowanie na produkty kompozytowe stale rośnie w innych gałęziach przemysłu, szczególnie w branży konstrukcyjnej, motoryzacyjnej oraz infrastrukturalnej – mówi Leszek Surowiec, prezes zarządu LS Tech-Homes S.A.

Przed debiutem na NewConnect LS Tech-Homes S.A. przeprowadziła prywatną ofertę akcji, z której pozyskała 1,25 mln zł. – Środki te przeznaczamy na realizację projektów inwestycyjnych związanych z wykorzystaniem środków unijnych. Dotychczas nasza spółka pozyskała ponad 20 mln zł z Unii Europejskiej na wdrożenie nowych technologii. Jesteśmy już na końcowym etapie  inwestycji w linie technologiczne i zgodnie z naszymi planami właściwa produkcja  powinna ruszyć w II półroczu br. – tłumaczy prezes Surowiec. Dodaje także, że debiut spółki na NewConnect pozwoli na zwiększenie rozpoznawalności marki, co z kolei powinno przełożyć się w przyszłości na lepsze kontakty z partnerami biznesowymi, a także uczyni firmę bardziej wiarygodną i transparentną.

LS Tech Homes S.A. przez pierwsze trzy lata swojej działalności prowadził jedynie badania i skupiał się na opracowaniu nowatorskiej technologii produkcji paneli, dlatego też spółka nie uzyskiwała praktycznie przychodów. – To się zmieni od końca 2012 roku, kiedy to ruszy własna produkcja paneli i ich sprzedaż zarówno na rynku polskim jaki i zagranicznym. Nie publikujemy prognoz na najbliższe lata, ale mogę zapewnić, że spodziewamy się bardzo dużego średniorocznego wzrostu przychodów – tłumaczy prezes Surowiec.

LS Tech-Homes S.A.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.