NFI Krezus SA dołącza do GET SA – Portal PR - 24PR
NFI Krezus SA dołącza do GET SA

26.06.2012 Kategoria: Biznes. Autor: Baddog PR

Green Eco Technology SA (dawna ANTI SA) – notowana na parkiecie głównym spółka działająca w sektorze architektury krajobrazu, poinformowała, iż do grona akcjonariuszy dołączył kolejny podmiot. Pakiet akcji stanowiący 9,99 proc. głosów na WZA nabył Narodowy Fundusz Inwestycyjny Krezus SA kontrolowany przez Romana Karkosika.

– Nabycie pakietu akcji stanowiącego 9,99 proc. głosów na WZA przez tak znaczącego na rynku kapitałowym inwestora jest kolejną istotną zmianą na drodze do całkowitej restrukturyzacji GET SA podkreśla Artur Staykov, nowyprezes Zarządu GET SA (dawnej ANTI SA). – Zaistniała zmiana jest ważną modyfikacją w akcjonariacie spółki, zapewniam jednak, że już wkrótce będą następne. Zachodzące przekształcenia zasadniczowpłyną na przyszłość GET SA – dodaje Staykov.

W ubiegłym tygodniu do akcjonariatu podmiotu dołączył Maciej Zientara nabywając pakiet akcji stanowiący również 9,99 proc. głosów na WZA. Ponadto, spółka poinformowała o gruntownej restrukturyzacji i zmianie profilu działalności. GET SA przygotowuje się do realizacji projektów budowy instalacji produkujących energię ze źródeł odnawialnych, a także w obszarze nowoczesnych technologii i eksploracji surowców mineralnych. – Najpierw chcemy zakończyć rozpoczęte przekształcenia własnościowe i organizacyjne oraz spłacić zobowiązania spółki. Niedługo po tym wszystkie nasze działania skoncentrujemy na inwestycjach w farmy wiatrowe i instalacje paneli fotowoltaicznych, a następnie na sprzedaży produkowanej energii – komentuje Staykov. Restrukturyzacja ma potrwać jeszcze 3 miesiące, równolegle spółka zajmuje się finalizacją zawartych przez Anti SA kontraktów w zakresie usług porządkowych i zieleni miejskiej.

BADDOG PR

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.