Noble Bank prezentuje nową, innowacyjną stronę internetową – Portal PR - 24PR
Noble Bank prezentuje nową, innowacyjną stronę internetową

13.06.2012 Kategoria: Internet. Autor: RC2

Noble Bank, nr 1 na polskim rynku private banking, uruchomił nową, wyjątkową stronę internetową. Kompozycja wysokiej funkcjonalności strony z wysmakowaną stylistyką typową dla marek luksusowych, przełamuje schematy komunikacji większości banków na polskim rynku. Łącząc wizerunek banku jako elitarnej instytucji o bogatej tradycji z nowoczesnym sposobem działania, strona podkreśla dodatkowo kluczową wartość usług private banking – charakterystyczna, mozaikowa ekspozycja produktów oddaje ich mnogość, ale też fakt, że dobrane indywidualnie dla każdego Klienta, tworzą szytą na miarę, najwyższej klasy całość.

Noble Bank jest pionierem na rynku profesjonalnego private bankingu w Polsce – jako jedyny, tworzony był specjalnie z myślą o obsłudze najbardziej wymagających Klientów. Dzięki temu, poczynając od klasy doradztwa i kończąc na charakterze placówek, jego oferta od początku odpowiadała najwyższym światowym standardom, cechując się innowacyjnością oraz elastycznym podejściem. Założeniem projektu nowej strony Noble Banku jest przełamanie schematów, powielanych przy tworzeniu stron www przez większość banków na rynku. Strona, adresowana do najzamożniejszych Klientów, ma podobnie jak wszystkie pozostałe pola aktywności Banku, oferować Klientom coś znacznie więcej niż kafeteria produktów – jej zadaniem jest podkreślenie kompleksowego doradztwa oraz prestiżu, będących unikalną cechą usług private banking.

„Noble Bank jest marką, która potrzebuje szczególnej oprawy wizualnej. Jej charakter musi odzwierciedlać pozycję i wizerunek marki Noble na rynku usług bankowych. Dlatego w projekcie położyliśmy duży nacisk na elementy wizerunkowe – wykorzystaliśmy rozwiązania wizualne charakterystyczne raczej dla dóbr luksusowych niż dla typowej komunikacji banków. Poprzez swój minimalistyczny wygląd i treść, ograniczoną do niezbędnego minimum, grafika nawiązuje do stron internetowych takich marek jak Bentley, Moët & Chandon czy Chanel, będących ikonami luksusu na świecie. Minimalizm w designie – kolorze, architekturze informacji i treści – podkreśla elegancję, wyjątkowość i subtelność marki, Jednocześnie, dobór zdjęć symbolizujących ponadczasowe wartości i tradycję, oddaje główny claim marki: ‘Noble Bank – Bank na pokolenia’” – mówi Katarzyna Grzybczak, Dyrektor Marketingu Noble Bank.

Wyzwaniem graficznym było połączenie wizerunku banku jako elitarnej instytucji o bogatej tradycji z jej nowoczesnym sposobem działania. Przejrzysta nawigacja i szata graficzna zachęcają użytkownika do podróży po świecie private bankingu – podróży po najszerszej w Polsce bankowej ofercie inwestycyjnej i poznania wszechstronności proponowanych przez Noble Bank rozwiązań inwestycyjnych, z obszaru zarządzania majątkiem, doradztwa biznesowego, ale też unikalnych usług art bankingu czy concierge. Produkty eksponowane są w formule mozaiki – oddaje to z jednej strony ich mnogość, a z drugiej fakt, że istotą private bankingu jest stworzenie idealnej dla potrzeb danego Klienta, szytej na miarę i stworzonej z wielu różnych produktów i usług oferty.

Nowa strona Noble Banku, pełniąc raczej funkcję klasycznej wizytówki niż butiku sprzedażowo- informacyjnego, także swoją konstrukcją wpisuje się w charakter usług private banking – daje użytkownikom możliwość zapoznania się z szerokim portfolio usług oferowanych przez Bank, zachęcając jednak do bezpośredniej rozmowy z Bankierem. W tym celu strona posiada funkcję, dzięki której użytkownicy mogą dodawać poszczególne przeglądane usługi do „koszyka“ tematów rozmowy z Bankierem. Po kliknięciu na zakładkę Kontakt, Klient ma już zapisane wybrane wcześniej zagadnienia do omówienia. Na stronie dostępna jest także innowacyjna mapa – lokalizację każdego z 17 ekskluzywnych oddziałów Noble Banku można obejrzeć dzięki użyciu google street view.

Za realizację projektu odpowiada studio kreatywne Huncwot.

* * *
Noble Bank – Bank na pokolenia

Noble Bank jest pionierem na rynku profesjonalnego private bankingu w Polsce – jako jedyny, tworzony był specjalnie z myślą o obsłudze najbardziej wymagających Klientów. Dzięki temu, poczynając od klasy doradztwa i kończąc na charakterze placówek, jego oferta od początku odpowiadała najwyższym światowym standardom, cechując się innowacyjnością oraz elastycznym podejściem. Private Bankerzy, którzy zarządzają na co dzień majątkami Klientów, to najwyższej klasy doradcy, ale też często, z biegiem lat, biznesowi powiernicy i przyjaciele domu. Filozofię Banku doskonale oddaje hasło przewodnie „Noble Bank. Bank na pokolenia” – to bank, który doskonale zna swoich Klientów i daje im poczucie bezpieczeństwa, tak ważne, gdy w grę wchodzi zarządzanie rodzinnym majątkiem. W 17 luksusowych oddziałach Noble Banku, zlokalizowanych w centrach największych polskich miast, pracuje ponad stu private bankierów, wspieranych dodatkowo przez rozbudowane zespoły ekspertów z zakresu inwestycji, doradztwa podatkowego czy nieruchomości, maklerów, a także 30-osobowy zespół Noble Concierge.

Noble Bank – nr 1 private bankingu w Polsce

Czym wyróżnia się najwyższy standard private banking w Noble Banku?
• Kompleksowe doradztwo. Bankowość w takim wydaniu to nie zwykła usługa, ale przede wszystkim doradztwo – zgodnie z filozofią „Banku na pokolenia”, to zarządzanie całym rodzinnym majątkiem, tzw. wealth management. Kompleksowy consulting obejmuje zarówno szeroką skalę doradztwa inwestycyjnego (indywidualnie profilowane portfele inwestycyjne, asset management, niestandardowe produkty), jak i doradztwa biznesowego, podatkowego czy w zakresie nieruchomości. Ważnym elementem jest także networking – kojarzenie biznesów Klientów
i łączenie ich interesów.
• Relacje i indywidualne podejście. Private Bankerzy, którzy zarządzają majątkami klientów w Noble Banku, to pierwsza liga bankowości – najwyższej klasy doradcy, a przede wszystkim biznesowi praktycy. Każdemu z klientów tworzą szyty na miarę portfel inwestycyjny: wyprzedzające rynek rozwiązania, inwestycje w fundusze, w nieruchomości, ale także w ekskluzywne dobra, np. w sztukę (Art banking). Zgodnie z kilkusetletnimi tradycjami bankowości, w takim modelu bankier staje się często biznesowym powiernikiem i przyjacielem domu – stoi na straży rodzinnych interesów.
• Ekspertyza. Dzięki eksperckiemu zapleczu i kompetencjom Noble Securities czy Noble Funds, Noble Bank może zaoferować Klientom rekomendacje kompleksową obsługę najwyższej klasy specjalistów w jednym miejscu.
• Unikalne usługi – np. dostęp do niestandardowych, wyprzedzających rynek rozwiązań inwestycyjnych; obrót nieruchomościami; emisje obligacji korporacyjnych, FIZ
• Private Banking to także dbałość i szacunek dla prywatnego czasu klientów. Z myślą o nim powstał Noble Concierge – ten zespół specjalistów, którzy pracują przez 24/7, to więcej niż najlepszy asystent. To elitarny klub, którego członkowie mają dostęp do miejsc, wydarzeń
i zakupów, pozornie nieosiągalnych.

Podobne wpisy:

Tagi: ,Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.