Ostatni mecz UEFA Euro 2012™ w Warszawie – Portal PR - 24PR
Ostatni mecz UEFA Euro 2012™ w Warszawie

28.06.2012 Kategoria: Sport. Autor: admin

Mecz pomiędzy reprezentacją Niemiec i Włoch jest ostatnim spotkaniem rozgrywanym na Stadionie Narodowym podczas mistrzostw. Warszawa zaprasza do dopingowania i zabawy w Strefie Kibica.

Już dziś mogę powiedzieć, że odnieśliśmy sukces na skalę światową – powiedziała podczas konferencji w Centrum Prasowym m.st. Warszawy, Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent stolicy – Warszawa czy cała Polska nie zaistniałyby w mediach zagranicznych i w świadomości ludzi, tak jak to miało miejsce podczas Euro, a jeśli już to za bardzo duże pieniądze. Samą wartość mistrzostw liczymy poprzez pojedynczego turystę, który był w Warszawie i będzie chciał do nas wrócić. Mam nadzieję, że jeszcze przez kolejne lata będziemy czerpać zyski z organizacji turnieju dodała Prezydent m.st. Warszawy.

Półfinały w Strefie Kibica

Wczorajsze półfinałowe zmagania pomiędzy Hiszpanią a Portugalią przyciągnęły do Stefy Kibica tłumy sympatyków obu drużyn – spotkanie oglądało blisko 20 tys. fanów. Łącznie przez cały dzień miasteczko kibica odwiedziło prawie 50 tys. osób. Przed meczem w Strefie odbył się koncert zespołu SheMoans, a wcześniej pokaz filmu „Królowie nocy” w ramach Kina Letniego Orange.

28 czerwca w strefie do obejrzenia jest mecz półfinałowy między reprezentacjami Niemiec i Włoch rozgrywany na Stadionie Narodowym, a po spotkaniu strefa zaprasza na zabawę podczas koncertu zespołu Lady Pank.

Miasto podjęło decyzję o wydłużeniu otwarcia strefy w dniu finału – 1 lipca, w ostatnim dniu mistrzostw, kibice będą mogli bawić się aż do 2 w nocy. Na scenie wystąpi m.in. Kayah, Maciej Maleńczuk, a po wręczeniu Pucharu Mistrzostw niebo rozświetlą sztuczne ognie.

Bezpieczna Warszawa

Stołeczna policja nie odnotowała żadnych zdarzeń związanych z Euro 2012. W ostatnim dniu meczowym w stolicy ulice będzie patrolować 1095 funkcjonariuszy straży miejskiej.

Służby medyczne
W środę, 27 czerwca, Strefę Kibica zabezpieczało 34 pracowników obsługi medycznej wspieranych przez wolontariuszy. Pomocy udzielono 36 osobom. 28 czerwca największe siły zostaną skierowane na Stadion Narodowy oraz w jego najbliższe okolice. Przed,w trakcie i po meczu w gotowości będzie 7 lekarzy i 117 ratowników medycznych. W Strefie Kibica dyżur pełnić będzie 36 pracowników obsługi medycznej i 8 wolontariuszy.

Komunikacja miejska

W dniu spotkania półfinałowego rozgrywanego w Warszawie, obowiązywać będzie specjalna organizacja komunikacji miejskiej, która w poprzednie dni meczowe spisała się doskonale. To właśnie transport miejski zagraniczni kibice ocenili najlepiej w badaniach ankietowych, (90% ocen dobrych i bardzo dobrych, badania z 16 czerwca br. PBS Sp. z o. o. pt. „Ocena satysfakcji i poziomu obsługi kibiców w czasie turnieju w miastach gospodarzach UEFA EURO 2012 – Warszawa”).

W związku z wyłączeniem przed meczem ruchu z okolic Stadionu Narodowego, wybrane linie autobusowe i tramwajowe będą kursowały zmienionymi trasami. Uruchomione zostaną także dodatkowe linie autobusowe i tramwajowe.. Linie autobusowe oznaczone literami SH dowiozą kibiców z parkingów P+R do najbliższych węzłów przesiadkowych. Po meczu dodatkowo zostanie uruchomiona linia autobusowa SHW, kursująca na trasie: park Skaryszewski-Wiatraczna.

Około godziny 16.00 zostaną wyłączone z ruchu ul. Francuska, Al. Jerozolimskie, most Poniatowskiego oraz al. Poniatowskiego. Linie tramwajowe i autobusowe kursujące na co dzień wyłączonymi z ruchu ulicami zostaną skierowane na trasy objazdowe.

Przez całą noc 28/29 czerwca będą także jeździły tramwaje linii 7, 10, 16, 24 i 33 oraz pociągi metra.

Koleją na mecz

Zagraniczni kibice, którzy wybierają się do Warszawy na mecz półfinałowy Niemcy-Włochy mają do dyspozycji kilka międzynarodowych składów. 28 czerwca do stolicy przyjadą dodatkowo dwa pociągi Berlin – Warszawa oraz jeden skład z Amsterdamu, jadący przez Kolonię, Dortmund i Berlin. Wszystkie pociągi jadące z Niemiec, PKP Inter City i Deutsche Bahn wzmocnią o dodatkowe wagony. Po meczu, pierwszy pociąg do Niemiec (wydłużony o 5 wagonów) wracać będzie 29 czerwca o godzinie 6.55. Następny Berlin – Warszawa – Express pojedzie w kierunku niemieckiej stolicy o 9.55 wzmocniony o trzy dodatkowe wagony. Kibice będą mieli tego dnia do dyspozycji jeszcze dwa pociągi do Berlina i jeden do Amsterdamu, kursujący przez Niemcy.

Jak zwykle przy okazji meczu rozgrywanego na Stadionie Narodowym kibice mogą liczyć na dodatkowe pociągi podstawione przez spółkę miejska SKM oraz Koleje Mazowieckie. Standardowo na trasy Warszawa Stadion – Lotnisko Chopina oraz Warszawa Stadion– Warszawa Śródmieście wyjadą po trzy dodatkowe składy. Do dyspozycji fanów w godzinach nocnych będzie 39 pociągów, które będą odjeżdżać z Warszawy od godziny 22.52 do 1.45 w nocy.

Samolotem do stolicy

Prawie pięć tysięcy fanów futbolu przyleci w czwartek 111 specjalnymi samolotami do Warszawy na półfinałowy mecz Niemcy-Włochy. Wśród nich będzie aż 81 samolotów prywatnych, co będzie rekordem w historii lądowań tego typu maszyn na Lotnisku Chopina. W piątek ze stołecznego portu lotniczego wystartuje 91 samolotów, którymi nasze miasto opuści blisko 4,5 tysiąca kibiców.

Informacja na dwóch kółkach

Od początku mistrzostw Europy na Starówce, Trakcie Królewskim i w Alejach Jerozolimskich można spotkać ubranych w biało-czerwone stroje rowerzystów pomagających gościom poznawać Warszawę, odpowiadających na wszelkie pytania o atrakcje turystyczne stolicy i rozdających mapy oraz foldery. Informatorzy są studentami Akademii Wychowania Fizycznego, którzy w ramach praktyk wspierają Stołeczne Biuro Turystyki. Taka forma udzielania informacji cieszy się dużym zainteresowaniem nie tylko przyjezdnych, ale także warszawiaków, dlatego SBT zamierza kontynuować tę ciekawą inicjatywę po zakończeniu turnieju

www.uefaeuro2012.um.warszawa.pl

 

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.