Półfinałowe emocje w warszawskiej Strefie Kibica – Portal PR - 24PR
Półfinałowe emocje w warszawskiej Strefie Kibica

29.06.2012 Kategoria: Sport. Autor: admin

Wczorajszy zwycięski mecz reprezentacji Włoch był ostatnim, jaki rozegrany został w Warszawie podczas UEFA EURO 2012™. Jednak niezwykłych wrażeń związanych z mistrzostwami nie zabraknie – na niedzielny finał zaplanowano dla fanów mnóstwo atrakcji w Strefie Kibica.


Przeżywaliśmy wczoraj w stolicy wspaniałe emocje. Nie tylko na Stadionie Narodowym, ale również w Strefie Kibica i wszędzie tam, gdzie bawili się fani futbolu – powiedział na konferencji prasowej Jacek Wojciechowicz, zastępca Prezydent m.st. Warszawy. – Na ulicach można było poczuć atmosferę piłkarskiego święta. Byłem na Starówce i Nowym Świecie – widziałem, jak wspólnie i w przyjacielskim klimacie kibicowali nie tylko Niemcy i Włosi, ale także Polacy – dodał Jacek Wojciechowicz.

Nie tylko piłka nożna

Ostatni dzień meczowy w stolicy przyciągnął do Strefy Kibica prawdziwe tłumy. Futbolowe miasteczko odwiedziło blisko 90 tys. osób. Oprócz głównej atrakcji wieczoru, jaką była transmisja warszawskiego półfinału Niemcy – Włochy (w chwili meczu w strefie było ponad 40 tys. osób), na scenie przy PKiN królowała muzyka. Już po raz trzeci zaprezentował się zespół Papaja Band, który wykonał covery hitów ze światowych list przebojów. Wiele osób zostało po meczu w Strefie, by bawić się w rytm przebojów grupy Lady Pank.

Zapraszamy na finał

1 lipca, w dniu wielkiego finału UEFA EURO 2012™, kibice zbiorą się na pl. Defilad, aby zagrzewać drużyny Włoch i Hiszpanii do walki.

– Przed nami ostatni weekend mistrzostw Europy. Trudno to sobie wyobrazić, ale w poniedziałek nie będzie już Strefy Kibica – powiedziała Katarzyna Ratajczyk, dyrektor Biura Promocji Miasta. – Gorąco zapraszamy więc wszystkich do wspólnej zabawy, zwłaszcza tych, którzy nie mieli jeszcze okazji do odwiedzenia placu Defilad. Myślę, że to idealne miejsce nie tylko dla kibiców, ale także dla uczniów świętujących koniec roku szkolnego. Przez trzy ostatnie dni funkcjonowania strefy na pewno nie zabraknie atrakcji – dodała Katarzyna Ratajczyk.

Od godziny 12.00 w programie „Warszawa – stolica kibica” publiczność zabawiać będzie duet Kułaga & Magiera, który przygotował program specjalnie na ostatni dzień funkcjonowania strefy. Ryszard Bazarnik po raz kolejny wystąpi ze swoim Drums Show, a doping poprowadzą cheerleaderki drużyny Asseco Prokom Gdynia. Po południu, o godz. 17.30, wystąpi Kayah.

Sportowe emocje wystartują o godz. 20.45, czyli w chwili rozpoczęcia meczu finałowego. Niedługo po wręczeniu pucharu zwycięzcy mistrzostw nad Strefą Kibica rozbłysną pióropusze sztucznych ogni. Na tym jednak zabawa się nie zakończy. Około godz. 23.00 na scenie wystąpi Maciej Maleńczuk. Kibice przy akompaniamencie muzyki będą mogli się bawić do godz. 2.00 w nocy. Wstęp i wszystkie atrakcje w Strefie Kibica są bezpłatne.

Bezpieczne miasto

Prawie 6 tys. policjantów i 1100 funkcjonariuszy Straży Miejskiej patrolowało wczoraj stołeczne ulice. Nie odnotowano poważniejszych zdarzeń związanych z zakłóceniem porządku publicznego.

Zabezpieczenie medyczne

W czwartek Strefę Kibica zabezpieczało 46 pracowników obsługi medycznej, wspieranych przez wolontariuszy. Pomocy udzielono 50 osobom, w tym 5 cudzoziemcom (Szwedowi, Włochowi, Niemcowi, Rosjaninowi, Australijczykowi). W jednym przypadku niezbędny był transport do szpitala. Na Stadionie Narodowym służby medyczne interweniowały 43 razy. Sześć osób zostało odwiezionych do szpitali.

Komunikacja

W stolicy obowiązywała wczoraj specjalna organizacja komunikacji miejskiej. Głównymi środkami transportu dla kibiców udających się na mecz były tramwaje i pociągi. Na stadion można było również dojechać autobusami oznaczonymi literą P. Po meczu kibice mogli skorzystać ze specjalnych pociągów SKM i Kolei Mazowieckich, odjeżdżających z przystanku Warszawa Stadion w kierunku centrum i Lotniska Chopina. Osoby bawiące się w Strefie Kibica korzystały przede wszystkich z tramwajów, metra oraz specjalnych linii autobusowych oznaczonych literą F.

Lotnisko na większych obrotach

Wczoraj Okęcie obsłużyło 608 operacji lotniczych. Z kibicami przyleciało 111, a odleciało 35 samolotów. Na piątek, 29 czerwca, zaplanowano 114 przylotów i odlotów przeznaczonych dla kibiców.

Czyste ulice

Po meczu półfinałowym miasto sprzątało 600 osób z użyciem 70 samochodów. Piętnaście minut po północy posprzątano most Poniatowskiego umożliwiając wznowienie na nim ruchu kołowego. Do wczesnych godzin porannych z okolic stadionu i ze Strefy Kibica usunięto 31,5 tony śmieci.

www.uefaeuro2012.um.warszawa.pl

 

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.