Ponad milion fanów w Strefie Kibica – Portal PR - 24PR




Ponad milion fanów w Strefie Kibica

22.06.2012 Kategoria: Sport. Autor: admin

Mimo deszczowej aury mecz ćwierćfinałowy między Czechami a Portugalią oglądało w stołecznej Strefie Kibica prawie 20 tys. fanów, a przez cały dzień bawiło się w niej blisko 60 tysięcy. Tym samym liczba osób, które odwiedziły miasteczko futbolowe na pl. Defilad, przekroczyła milion.

Emocje w Strefie Kibica

Od początku UEFA EURO 2012™ strefę odwiedziło 1 mln 11 tys. kibiców. Wczoraj oprócz głównej atrakcji wieczoru, jaką był pierwszy mecz ćwierćfinałowy, fani mogli zobaczyć przed Pałacem Kultury i Nauki m.in. grupy Enej i Bracia.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z przebiegu pierwszej połowy mistrzostw. – powiedziała na konferencji prasowej Prezydent m. st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.
– Wszystko w mieście bardzo dobrze funkcjonuje, począwszy od komunikacji, aż po lotnisko. Dla nas ważny jest widz, turysta i mieszkaniec. Dlatego w Strefie Kibica, do końca mistrzostw, będzie wiele się działo, a odwiedzających miasteczko postaramy się zainteresować naszym programem. W strefie wystąpią jeszcze m.in. Kayah, Zakopower, Lady Pank i Maciej Maleńczuk –
dodała Prezydent Warszawy.

W Strefie Kibica uruchomiono Kino Letnie Orange, w którym przez kolejne dni będzie można zobaczyć największe hity światowego kina na ekranie o powierzchni 147 m2. Oprócz kina pod chmurką na odwiedzających strefę czekają liczne atrakcje.

Opieka medyczna

W Strefie Kibica odnotowano w czwartek 56 interwencji medycznych, w tym 10 dotyczyło obcokrajowców. Pomocy udzielono dwóm Czechom, Pakistańczykowi, Australijczykowi, Ukraińcowi, Szwedowi, Kubańczykowi, Brazylijczykowi oraz obywatelom Afganistanu i Armenii. Dwie osoby przyjęto do Punktu Krótkoterminowej Opieki Medycznej, a dwie kolejne do szpitali. Z kolei na Stadionie Narodowym ratownicy medyczni interweniowali 47 razy, a dwie osoby trafiły do szpitali.

Bezpieczny ćwierćfinał

Stołeczna policja nie odnotowała poważniejszych zdarzeń. Nad bezpieczeństwem kibiców czuwało 6 tys. policjantów. Służbę pełniły umundurowane patrole oraz funkcjonariusze w cywilu. Wspierał ich śmigłowiec policyjny. Na ulice wyszło również 1100 strażników miejskich. Osobom handlującym podrobionymi gadżetami z logo UEFA EURO 2012™ (cztery stoiska) zarekwirowano towar.

Komunikacja miejska

21 czerwca, w związku z meczem, w Warszawie obowiązywała specjalna organizacja komunikacji miejskiej. O godz. 16.00 uruchomiono specjalne linie autobusowe i tramwajowe, którymi kibice mogli dojechać na stadion. Od godz. 22.30 autobusy przestały kursować mostem Poniatowskiego. Zamknięty został także Nowy Świat na odcinku Świętokrzyska-Książęca. Po meczu kibice mieli do dyspozycji linie oznaczone literą F. Ruch na Saskiej Kępie został przywrócony około godz. 23.30.

Oceniamy, że w czasie mistrzostw komunikacja miejska działa bez zarzutu, czego potwierdzeniem są pozytywne opinie mieszkańców miasta oraz przyjezdnych kibiców – powiedział Jacek Wojciechowicz, zastępca Prezydent m.st. Warszawy. – W ostatnim badaniu aż 91 proc. respondentów było bardzo zadowolonych z komunikacji w Warszawie – dodał wiceprezydent Warszawy.

Koleją bez zakłóceń

W nocy po meczu z dworca Warszawa Centralna odjechało 14 specjalnych pociągów Intercity, którymi stolicę opuściło blisko 10 tys. osób. Pierwszych pasażerów zabrał pociąg TLK Ustronie, który poczekał na fanów wracających ze stadionu, przez co odjechał pół godziny później niż planowano. Ostatnimi składami opuszczającymi Warszawę po godzinie 1.00 w nocy były pociągi do Pragi i Brna, którymi odjechali już niemal wyłącznie kibice z Czech.

2,5 tys. kibiców skorzystało w czwartek z pociągów Kolei Mazowieckich. 20 składów, w tym 9 specjalnie podstawionych z okazji mistrzostw, najpierw przywiozło fanów do Warszawy, a następnie zapewniło im powrót do domów. Najwięcej podróżnych skorzystało ze składów w kierunku Skierniewic, Łukowa oraz Dęblina, a także ze specjalnego pociągu na Lotnisko Chopina.

Samolotem po meczu

Blisko 2 tys. kibiców na pokładzie 31 samolotów udostępnianych specjalnie na UEFA EURO 2012™ wylądowało w czwartek na Lotnisku Chopina. Zaledwie 400 osób opuściło stolicę po meczu. Znacznie więcej, bowiem 4408 fanów (głównie z Czech i Portugalii) odleci z Warszawy dziś – władze Okęcia planują 60 lotów z kibicami.

Pomocni wolontariusze

W czwartek w Warszawie pracowało 428 wolontariuszy, w tym 86 w Strefie Kibica.

Śmieci usunięte

Po wczorajszym meczu już o północy miasto było czyste. Wywieziono 30 ton śmieci. W prace porządkowe zaangażowanych było 600 osób. Z meczu na mecz ilość odpadów maleje. Do tej pory najwięcej śmieci zebrano w dniu otwarcia mistrzostw, bo aż 62 tony. Po drugim meczu naszej reprezentacji usunięto 51 ton, a w trzecim już tylko 47 ton.

www.uefaeuro2012.um.warszawa.pl

Podobne wpisy:







Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.