Ruckus i Apius dostarczą Internet w Gdańskiej Strefie Kibica – Portal PR - 24PR
Ruckus i Apius dostarczą Internet w Gdańskiej Strefie Kibica

06.06.2012 Kategoria: Systemy IT. Autor: admin

Jeden z największych światowych producentów rozwiązań sieciowych – Ruckus Wireless – poinformował, że wraz ze spółką Apius Technologies dostarczy bezprzewodowy Internet oraz łączność wewnętrzną w Strefie Kibica w Gdańsku dla punktów usługowych oraz zaplecza medialnego.

Dzięki systemowi wszyscy kibice zgromadzeni w strefie będą mogli bez przeszkód uczestniczyć w wydarzeniach Mistrzostw korzystając z przygotowanych dla nich atrakcji sportowych i artystycznych. Zbudowany przez nas system wspiera organizatorów Strefy Kibica zapewniając sprawną komunikację wewnętrzną, wspomagając funkcjonowanie punktów gastronomicznych, służb porządkowych i obsługi technicznej bez względu na trudne warunki środowiskowe czy zakłócenia spowodowane złą pogodą. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technologii nie ma także obawy o problemy związane ze zbyt dużą liczbą użytkowników, której można spodziewać się w dniach meczowych czy też w trakcie zaplanowanych koncertów – zapewnia Michał Jarski, Dyrektor Regionalny Ruckus Wireless na Europę Wschodnią.

Dostarczone przez obie firmy rozwiązanie pozwoli nie tylko na sprawną pracę punktów usługowych, ale także obsługi technicznej, która będzie mieć ze sobą stały kontakt. Instalacja zapewni również komfort dla przedstawicieli mediów, którzy będą mieli do dyspozycji szybki i wydajny dostęp do bezprzewodowego Internetu. – Jest to nasz wkład w organizację tak ważnego przedsięwzięcia. Cieszymy się, że razem z firmą Ruckus możemy uczestniczyć w tym prestiżowym projekcie – dodaje Jacek Urban, Dyrektor Techniczny spółki Apius Technologies.

Głównym wykonawcą instalacji technicznych dla strefy kibica jest firma Łączpol. System zostanie uruchomiony 7 czerwca i będzie dostępny aż do zakończenia turnieju tj. 1 lipca. Będzie on działał również w dni, w których nie będą odbywać się mecze. Gdańska Strefa Kibica mieścić się będzie przy Placu Zebrań Ludowych.

O Ruckus Wireless

Firma Ruckus Wireless, powstała w 2004 roku, jest międzynarodowym dostawcą zaawansowanych rozwiązań mobilnego dostępu do Internetu oraz sieci telekomunikacyjnych (WLAN). Firma oferuje szeroką gamę inteligentnych rozwiązań Wi-Fi nowej generacji, przeznaczonych do zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych dla operatorów sieci, ISP, przedsiębiorstw oraz społeczności lokalnych. Do tej pory Ruckus Wireless zainstalował ponad trzy miliony systemów Wi-Fi. Obecna w 22 krajach na całym świecie Spółka, w Polsce działa od 2010 roku. Jest ona laureatem licznych nagród, w tym Pionera Technologii przyznanej przez Światowe Forum Ekonomiczne w 2007 roku oraz Najlepszej Mobilnej Technologii Szerokopasmowej przyznanej przez GSMA podczas Mobile World Congress w Barcelonie w 2011 roku.

O Apius Technologies

Spółka jest firmą działającą na międzynarodowym rynku usług informatycznych. Koncentruje się na dwóch podstawowych obszarach działania, tj. bezpieczeństwie informacji i komunikacji IP. W skład firmy wchodzą osoby, które odgrywały znaczące role w dużych spółkach branży IT w Polsce. Najwyższa jakość usług i wysokiej klasy specjaliści sprawiają, że firma posiada grono stałych i zadowolonych klientów w Polsce i za granicą.

Glaubicz Garwolińska Consultants

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.