Rusza budowa powiślańskiego Piano House – Portal PR - 24PR
Rusza budowa powiślańskiego Piano House

01.06.2012 Kategoria: NIERUCHOMOŚCI. Autor: admin

Na warszawskim Powiślu rusza budowa wysokiej klasy apartamentowca Piano House. Lokalizacja inwestycji przyciąga uwagę – okolice Skarpy Warszawskiej i Traktu Królewskiego, historycznie już były uznawane za niezwykle atrakcyjne miejsce zamieszkania.

Osiedlanie się pierwszej przybyłej w te tereny ludności datowane jest na XIII wiek. Usytuowanie takie miało już wtedy wiele zalet: ułatwiało obronę, zapewniało rozległe widoki i korzystny klimat. W XVII i XVIII wieku na skarpie licznie budowano podmiejskie wille, pałace z ogrodami, kościoły i klasztory. To właśnie przez to obszar ten, rozciągający się wzdłuż całej lewobrzeżnej części miasta, wypełniony jest historycznymi, reprezentatywnymi obiektami.

Dzisiaj również powstają tu najbardziej prestiżowe inwestycje. Mieszkańców przyciąga nie tylko wspaniała architektura, ale też bliskość centrum kulturalnego, handlowego i biznesowego Stolicy. Piano House to kontynuacja najlepszych tradycji tego rejonu. Budynek powstanie w miejscu zniszczonej w czasie wojny śródmiejskiej zabudowy pierzejowej, znajdującej się na rogu ulic Zajęczej i Topiel.

Taka lokalizacja wymaga odpowiedniej oprawy. Naszą ambicją było połączenie piękna i komfortu. Wysoka jakość architektury, w tym zastosowane materiały oraz standard wykończenia budynku podkreślają prestiżowy charakter inwestycji. Odpowiednie wykonanie tych zamierzeń gwarantują także renomowane firmy budowlane, które wybraliśmy do realizacji inwestycji – komentuje Beata Staniak, kierownik sprzedaży inwestycji.

Budowa rusza na początku czerwca. Sześciokondygnacyjną inwestycję zaprojektowano w stylistyce miejskich kamienic z wertykalnym układem elewacji i wewnętrznym dziedzińcem otwartym na otaczającą zieleń. Piano House zostanie wykończony naturalnym kamieniem – piaskowcem z elementami czarnego granitu. Mimo klasycznej architektury projekt zaskakuje oryginalnością. Eksponowane ściany szczytowe utrzymane zostały w konwencji smukłych linii klawiatury fortepianu.

Parter budynku zajmują trzy reprezentacyjne hole z recepcją, specjalne pomieszczenie na rowery oraz powierzchnia usługowa z przeznaczeniem na Spa i fitness. Na trzech podziemnych poziomach znajdą się miejsca parkingowe i komórki lokatorskie.

Na najwyższym piętrze zaprojektowano luksusowe penthouse’y z obszernymi tarasami i widokiem na Skarpę Warszawską oraz zróżnicowaną architekturę Powiśla. Na uwagę zasługuje wysokość apartamentów sięgająca 3 m. Struktura lokali jest bardzo elastyczna i umożliwia dostosowanie wielkości apartamentu do indywidualnych potrzeb. Dostępne są garsoniery już od 30 mkw., jednak pierwsze rezerwacje wskazują, że największym powodzeniem cieszą się duże apartamenty. Inwestor przewiduje, że docelowo liczba apartamentów nie przekroczy 60 sztuk.

Generalnym Wykonawcą Piano House zostało konsorcjum Bilfinger Berger Budownictwo S.A. i IDS-BUD Sp. z o.o. Bilfinger Berger Budownictwo S.A. jest częścią międzynarodowego koncernu budowlanego realizującego inwestycje na całym świecie – jednego z 10 największych w Europie. Z drugiej strony IDS-BUD Sp. z o.o. to spółka o jednej z największych dynamik rozwoju wśród firm budowlanych w Polsce. Wysokie kwalifikacje, wiedza, praktyka oraz nabyte doświadczenia jej kadry menadżerskiej i inżynieryjnej, lokują spółkę wśród firm spełniających oczekiwania najbardziej wymagających inwestorów.

Icon Real Estate Sp. z o.o.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.