SKODA po raz dziewiąty sponsorem Tour de France – Portal PR - 24PR
SKODA po raz dziewiąty sponsorem Tour de France

29.06.2012 Kategoria: sponsoring. Autor: admin

ŠKODA na potrzeby zawodów Tour de France dostarczy 110 pojazdów dla organizatorów. Producent udostępni całą swoją gamę modeli, od najmniejszego Citigo do flagowego Superba. Spośród samochodów dla organizatorów i zawodników, najbardziej zauważalnym będzie czerwony Superb przeznaczony dla dyrektora wyścigu, Christiana Prudhomme’a.

„W ciągu najbliższych trzech tygodni, zawody Tour de France będą śledzić fani z całego świata,” mówi Jűrgen Stackmann, członek Zarządu ŠKODA odpowiedzialny za sprzedaż i marketing. „Jako główny sponsor, dzielimy się także pasją do sportów rowerowych. ŠKODA – trzecia najstarsza marka samochodów na świecie, która nadal funkcjonuje – rozpoczęła swoją historię od produkcji rowerów, dokładnie w 1895 roku” -dodał Stackmann.

Tegoroczny Tour de France zapowiada się obiecująco. Po piłce nożnej i olimpiadzie, Tour de France jest trzecim najchętniej oglądanym wydarzeniem sportowym. Wyścig przyciąga około 15 milionów fanów, którzy gromadzą się wzdłuż trasy i około 2 miliardy widzów, którzy zasiadają przed telewizorami.

Tour de France 2012 rozpocznie się 30. czerwca w belgijskim mieście Liege. Podczas zawodów kolarze przejadą ponad 3 400 km. Wyścig zakończy się 22. lipca, jak zwykle pod Łukiem Triumfalnym na Polach Elizejskich w Paryżu.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.