Strategiczna umowa KONTEL-TELECOM z Tech Data – Portal PR - 24PR
Strategiczna umowa KONTEL-TELECOM z Tech Data

29.06.2012 Kategoria: Telekomunikacja. Autor: Prestige PR

KONTEL-TELECOM, dystrybutor sprzętu telekomunikacyjnego i teleinformatycznego o ugruntowanej pozycji w Polsce, podpisał umowę dystrybucyjną z firmą Tech Data. Na mocy zawartego porozumienia Tech Data uzyskała autoryzację na sprzedaż rozwiązań marki Plantronics i Altec Lansing,  których głównym dystrybutorem w naszym kraju jest KONTEL-TELECOM. Kooperacja obu firm ma przyczynić się do poszerzenie kanału dystrybucji i rozwoju kontaktów handlowych.

Potfolio produktów obejmuje słuchawki do komunikacji oraz urządzenia audio przeznaczone do komputerów i odtwarzaczy, jak również przenośny sprzęt nagłaśniający. Oferta skierowana jest do małych i średnich przedsiębiorstw, korporacji, a także instytucji publicznych w Polsce.   

– Współpraca podjęta przez naszą firmę z Tech Datą umożliwi wzmocnienie dystrybucji produktów Plantronics i Altec Lansing na naszym rynku, a klientom zapewni jeszcze lepszą jakość obsługi. Podpisanie umowy jest potwierdzeniem naszych kompetencji jako dystrybutora produktów IT na rynku polskim. Stanowi ważny krok w realizacji strategii rozwoju naszej firmy – wyjaśnia Andrzej Wiśniewski, Dyrektor Rozwoju w KONTEL-TELECOM.

Tech Data Corporation jest jednym z największych na świecie dystrybutorów technologii IT oferującym produkty czołowych producentów sprzętu i oprogramowania. Obsługuje ponad 125 tys. resellerów w ponad 100 krajach. Firma zajmuje 109 miejsce na liście Fortune 500. W minionym roku jej obroty wyniosły 26,4 mld dolarów.

W Polsce od 1988 roku funkcjonuje Tech Data Polska (wcześniej DHI i Computer 2000 Polska). Firma prowadzi dystrybucję produktów IT oraz świadczymy usługi logistyczne, które są z nią związane. W 2011 roku jej obroty wyniosły 1 557,3 mln złotych.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.