Światowa premiera smartfonów ZTE z serii Grand X – Portal PR - 24PR
Światowa premiera smartfonów ZTE z serii Grand X

20.06.2012 Kategoria: Telefony. Autor: admin

Firma ZTE, globalny producent i dostawca nowoczesnych rozwiązań dla firm telekomunikacyjnych, ogłasza światową premierę smartfonów serii Grand X oraz wprowadzenie swojego pierwszego modelu LTE – Grand X LTE.

Seria Grand Series będzie zawierała: dwurdzeniowe smartfony Grand X 3G i LTE, czterordzeniowe słuchawki Grand Era 3G i LTE oraz model oparty na procesorze firmy Intel.

ZTE Grand X wprowadzony do sprzedaży w Turcji jest modelem działającym w technologii 3G i pierwszym smartfonem tej serii dostępnym poza Chinami.

ZTE Grand X łączy w sobie właściwości dwurdzeniowego procesora NVIDIA Tegra 2, najnowszego systemu Android 4.0 ICS z 4.3 calowym ekranem w jakości qHD o rozdzielczości 960 x 540 pixeli, zapewniającym niepowtarzalne doznania multimedialne, głównie w zakresie gier i wideo. Smartfon wspiera Mobile HD Link, najnowocześniejsze rozwiązanie pozwalające na połączenie smartfonu z urządzeniami audiowizualnymi w wysokiej rozdzielczości. Słuchawka umożliwia wyjątkową wydajność przy przechwytywaniu i streamingu wideo w jakości High Definition. Ponadto Grand X wyposażony jest w aparat o rozdzielczości 5MPx, frontową kamerę do wideo rozmów, funkcję Dolby Sound oraz HD Voice.

Model Grand X LTE oparto na systemie Android 4.0. Sercem smartfona jest dwurdzeniowy procesor o taktowaniu 1.5GHz. Urządzenie posiada kamerę o rozdzielczości 8MPx umożliwiającą nagrywanie i odtwarzanie klipów wideo w formacie 1080p HD. ZTE Grand X LTE zapewnia pobieranie danych na maksymalnym poziomie 100Mb/s, a wydajna bateria o pojemności 1900mAh pozwala na długą pracę urządzenia.

Podczas CommunicAsia 2012 firma ZTE zaprezentowała Grand X LTE i urządzenia pracujące w standardzie LTE. Są wśród nich: tablet V96A LTE, wielozakresowy hotspot TD-LTE/EDGE uFi MF91 oraz modem LTE MF821 w Polsce znany z oferty Cyfrowego Polsatu i Polkomtela.

Firma ZTE zaczęła mocno inwestować w technologię LTE w roku 2008. Aktualnie firma posiada 7% wszystkich światowych patentów dotyczących urządzeń LTE. Ponadto ZTE zdobyło nagrodę za najlepsze urządzenie działające w technologii LTE podczas LTE World Summit 2012. Naszym zdaniem komunikacja oparta na sieci 4G jest ogromną szansą na rozwój sektora telekomunikacyjnego w Polsce – powiedział Paweł Dwornik, Dyrektor Departamentu Sprzedaży Terminali w ZTE Poland.

ZTE

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.