TAURON Energy Team w turnieju AEGON Championships – Portal PR - 24PR
TAURON Energy Team w turnieju AEGON Championships

13.06.2012 Kategoria: Sport. Autor: admin

Najlepszy polski debel – Marcin Matkowski i Mariusz Fyrstenberg z TAURON Energy Team – wystąpi w turnieju AEGON Championships, który rozpoczął się na kortach londyńskiego Queen’s Club. Jest to pierwszy sprawdzian naszego debla na trawiastych kortach przed Wimbledonem 2012.

Rozgrywany w ramach ATP World Tour turniej, z pulą nagród 625 300 Euro, stanowi preludium do wielkoszlemowego Wimbledonu. TAURON Energy Team jest rozstawiony w AEGON Championships z numerem trzecim. Nasi najlepsi debliści rozpoczną udział w rozgrywkach od drugiej rundy, która – jeśli pozwolą na to warunki atmosferyczne – odbędzie się 14 czerwca. TAURON Energy Team zmierzy się w niej ze zwycięzcami pojedynku David Marrero/Ruben Ramirez-Hidalgo (Hiszpania) – Xavier Malisse/Dick Norman (Belgia).

Queens jest pierwszym turniejem na trawie, „przetarciem się” przed Wimbledonem. W Queens byliśmy jak dotąd tylko raz w ćwierćfinale, ale postaramy się poprawić ten wynik – mówi Mariusz Fyrstenberg z TAURON Energy Team. Przeciwnicy będą wymagający. Norman świetnie serwuje, a Malisse już wygrał mecz w turnieju singlowym i jako jeden z niewielu okiełznał tę nawierzchnię.

Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski to jedna z najbardziej utytułowanych par deblowych na świecie i najlepsza polska para deblowa w historii. Wygrali 13 turniejów i 21 razy grali w finałach imprez rangi ATP World Tour. TAURON Energy Team jest też jedną z gwiazd polskiej reprezentacji Olimpijskiej, która weźmie udział w rozpoczynających się 27 lipca Letnich Igrzyskach w Londynie.

TAURON Polska Energia SA

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.