UEFA chwali organizację EURO 2012 w Polsce. – Portal PR - 24PR
UEFA chwali organizację EURO 2012 w Polsce.

22.06.2012 Kategoria: Sport. Autor: admin

„EURO 2012 w Polsce to bardzo dobrze zorganizowany turniej. Jesteśmy bardzo zadowoleni” – powiedział Martin Kallen, dyrektor Turnieju UEFA EURO 2012, gość specjalny konferencji prasowej w Krajowym Centrum Medialnym.Na pytanie dziennikarza o możliwość organizacji przez nasz kraj finału Ligi Europejskiej, Kallen odpowiedział, że Polska jest na liście kandydatów do organizacji poważnych imprez sportowych, które firmuje UEFA.

„Przebieg i organizację EURO 2012 w Polsce oceniamy jako bardzo satysfakcjonującą. Ludzie z całego świata, z którymi miałem okazję rozmawiać, podzielali moje zdanie na temat Turnieju” – powiedział Martin Kallen.

Pytany przez dziennikarzy o to, czy coś można było zorganizować lepiej, odpowiedział: „Zawsze można zrobić coś lepiej, ale nie potrafię wymienić takich rzeczy w Polsce. Z punktu widzenia organizacji całego turnieju, naprawdę nie ma o czym mówić. Jesteśmy dumni z tego, co udało nam się wspólnie osiągnąć z naszymi partnerami z krajów-gospodarzy. Współpraca pomiędzy UEFA, Ministerstwem Sportu i Turystyki a Pl.2012 przebiega bardzo dobrze” – ocenił Kallen.

„Od tego emocjonującego momentu, kiedy Michel Platini wyciągnął z koperty kartkę z napisem ‘Polska i Ukraina’, minęło pięć lat ciężkiej pracy i negocjacji z UEFA, która jest profesjonalnym i wymagającym partnerem. Wszystkie kwestie doprowadziliśmy do szczęśliwego końca i dzisiaj możemy cieszyć się Turniejem” – powiedziała minister sportu Joanna Mucha.

Marcin Herra, prezes PL.2012, podkreślał radosną atmosferę turnieju. „Warto spojrzeć na to wydarzenie nie tylko z perspektywy wielkich liczb, ale również prostych, codziennych sytuacji” – powiedział Marcin Herra. Przytoczył przy tym historię z wczorajszego wieczoru, gdy po ćwierćfinale polscy kibice pozdrawiali czeskich kibiców, śpiewając wesołą piosenkę w ich kierunku, a oni odpowiadali, śpiewając „Polska biało-czerwoni”. „Takie drobne wydarzenia budują atmosferę Turnieju” – powiedział Marcin Herra.

Źródło informacji: PL.2012 Sp. z o.o.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.