Ural Airlines JSC i Amadeus rozpoczynają współpracę – Portal PR - 24PR
Ural Airlines JSC i Amadeus rozpoczynają współpracę

26.06.2012 Kategoria: Biznes, Podróże i turystyka, Technologie. Autor: SIGMA

Firma Amadeus, wiodący partner technologiczny i dostawca usług przetwarzania danych dla światowej branży turystycznej, oraz Ural Airlines JSC, należące do siedmiu czołowych w Rosji linii lotniczych, podpisały długoterminową umowę dotyczącą współpracy technologicznej w zakresie dostarczenia rosyjskiemu przewoźnikowi nowej generacji systemu do obsługi pasażerów. Amadeus wdroży nową platformę technologiczną w Ural Airlines poprzez kilkuetapowy proces migracji, który rozpocznie się w 2013 roku.

W ramach współpracy Ural Airlines wprowadzi pełny pakiet Amadeus Altéa obejmujący moduły Altéa Reservation, Altéa Inventory i Altéa Departure w celu zarządzania sprzedażą i procesami rezerwacji. Przystępując do Altéa DCS, Ural Airlines zapewnią dostęp do wiodącej technologii firmy Amadeus na wielu lotniskach w całym regionie.

– Cieszymy się z podpisania długoterminowej umowy wspierającej naszą strategię, której celem jest bycie silnym graczem w Rosji i na rynkach międzynarodowych. Wprowadzenie technologii nowej generacji to kolejny krok w rozwoju Ural Airlines. Partnerstwo z firmą Amadeus pozwoli nam odkryć możliwości rozwoju nowych usług oraz uzyskać wymierne korzyści dla pasażerów i biur podróży – mówi Kirill Skuratov, Commercial Director, Ural Airlines.

– Jesteśmy przekonani, że technologia Amadeus może przynieść Ural Airlines znaczące korzyści i ułatwić integrację przewoźnika z partnerami handlowymi, którzy korzystają z tej samej platformy, w tym z biurami podróży. Wierzymy, że to wyjątkowe partnerstwo pozwoli nam wzmocnić naszą obecność nie tylko na rynku rosyjskim, ale także w całym regionie – mówi Jean-Philippe, Head of EMEALA Airline Commercial Organisation, Amadeus.

***

Informacje o Ural Airlines JSC

Ural Airlines jest jedną z czołowych rosyjskich linii lotniczych. W 2011 roku ponad 2 500 pasażerów skorzystało z usług przewoźnika. Zasięg lotów Ural Airlines rozszerza się z roku na rok, obecnie osiągając łącznie 120 destynacji. Podstawą floty linii lotniczych jest nowoczesny i komfortowy europejski samolot Airbus. Obecnie przewoźnik posiada 24 importowane statki powietrzne (piętnaście A320 i dziewięć A321).

Siedziba Ural Airlines znajduje się w Jekaterynburgu, zaś główne lotniska to Koltsovo (Jekaterynburg) i Domodiedowo (Moskwa). Ural Airlines oferuje również loty z Nowosybirska, Nowokuźniecka, Irkucka, Chabarowska, Władywostoku oraz innych miast Rosji i WNP (Wspólnoty Niepodległych Państw).

Więcej informacji na temat Ural Airlines można znaleźć pod adresem www.uralairlines.com.

Informacje o firmie Amadeus

Amadeus to wiodący dostawca zaawansowanych rozwiązań technologicznych i usług przetwarzania danych dla światowej branży turystycznej.

Docelowe grupy klientów firmy to dostawcy usług turystycznych (np. linie lotnicze, hotele, przewoźnicy kolejowi, przewoźnicy promowi), sprzedawcy usług turystycznych (biura podróży, w tym online)i odbiorcy (firmy jak i turyści indywidualni).

Amadeus opiera swoją działalność na modelu biznesowym bazującym na transakcjach. W 2011 roku system Amadeus przetworzył niemal 950 milionów transakcji.

Amadeus ma swoje placówki w Madrycie (siedziba główna firmy), Nicei (dział rozwoju) i Erding (dział operacyjny – centrum przetwarzania danych) oraz biura regionalne w Miami, Buenos Aires, Bangkoku i Dubaju. Firma Amadeus świadczy usługi dla klientów za pośrednictwem 73 lokalnych Organizacji Handlowych Amadeus obejmujących swoją działalnością 195 krajów.

Spółka jest notowana na giełdach w Madrycie, Barcelonie, Bilbao i Walencji pod symbolem „AMS.MC”.
W 2011 roku firma odnotowała zysk w wysokości 2,712 mln euro oraz EBITDA w wysokości 1,039 mln euro. Amadeus zatrudnia na całym świecie około 10 000 pracowników, reprezentujących 123 narodowości.

Więcej informacji o firmie Amadeus można znaleźć na stronie internetowej www.amadeus.com.pl

Więcej informacji na temat działań firmy Amadeus w zakresie finansów i inwestycji można znaleźć na stronie www.investors.amadeus.com

Kontakt dla mediów

Dorota Kaźmierska
Wicedyrektor
Sigma International (Poland) LTD
tel: +48 22 628 04 88, 628 05 93
e-mail: dorota.kazmierska@sigma.com.pl
www.sigma.com.pl

Elżbieta Więckiewicz
Account Manager
Dział Nowych Technologii
Sigma International (Poland) LTD
tel: +48 22 628 04 88, 628 05 93
e-mail: elzbieta.wieckiewicz@sigma.com.pl
www.sigma.com.pl

Ilona Tyczyńska
Junior Account Manager
Dział Nowych Technologii
Sigma International (Poland) LTD
tel: +48 22 628 04 88, 628 05 93
e-mail: ilona.tyczynska@sigma.com.pl
www.sigma.com.pl

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.