Warszawa kibicowała polskiej reprezentacji – Portal PR - 24PR
Warszawa kibicowała polskiej reprezentacji

17.06.2012 Kategoria: Sport. Autor: admin

Ostatni mecz grupowy Polaków przyciągnął do Strefy Kibica tysiące warszawiaków i gości. Kolorowe grupy kibiców oraz rodziny z dziećmi dopingowały polską drużynę. Kolejne kilkadziesiąt tysięcy fanów futbolu oglądało mecz grupowych rywali biało-czerwonych na Stadionie Narodowym.

Podczas konferencji prasowej podsumowującej sobotnie mecze, Prezydent m.st. Warszawy, Hanna Gronkiewicz-Waltz powiedziała: – Mimo, iż polska reprezentacja nie awansowała do kolejnej fazy Mistrzostw, turniej trwa dalej. Mamy jeszcze dwa spotkania w stolicy, ćwierćfinał i półfinał. Nadal gościmy wielu zagranicznych kibiców. Serdecznie zapraszam na dalsze kibicowanie do Strefy Kibica

Rekordowa frekwencja w Strefie Kibica

W sobotę, 16 czerwca, stołeczne miasteczko kibiców przeżywało prawdziwe oblężenie. Wszystko za sprawą meczu reprezentacji Polski przeciwko Czechom. Przez plac Defilad przez cały dzień przewinęło się 165 tysięcy osób. W oczekiwaniu na mecz kibice piłkarscy byli świadkami wyjątkowego wydarzenia – oświadczyn. Odbyły się one na scenie głównej przy stu tysięcznej publiczności. Wybranka na szczęście przyjęła pierścionek.

Największą frekwencję w strefie odnotowano podczas spotkania Polaków. W jego przerwie z powodu braku miejsca i z uwagi na bezpieczeństwo Strefę zamknięto. Ponownie otworzono ją około godz. 23.00. Przed Pałacem Kultury i Nauki było bardzo bezpiecznie. Ochrona interweniowała zaledwie 10 razy.

Spokojna sobota

Nad bezpieczeństwem w Warszawie czuwało w sobotę blisko 7 tysięcy funkcjonariuszy policji. Nie odnotowano żadnych poważnych incydentów. Kibice zachowywali się spokojnie. Oprócz policji Warszawę zabezpieczało także 910 strażników miejskich. Wzmożone patrole pojawiały się w rejonie Strefy Kibica oraz Traktu Królewskiego. Łącznie odnotowano 803 zdarzenia.

Pani Prezydent podziękowała służbom mundurowym odpowiedzialnym za bezpieczeństwo w mieście: Nasze działania były przeprowadzone zgodnie z najwyższymi standardami. Bowiem bezpieczeństwo jest najważniejsze. Sprawdził się monitoring miejski, dzięki któremu zidentyfikowano chuliganów z zajść w Warszawie. W sobotę ulice miasta także były obserwowane przez kamery, ale było bardzo spokojnie – podkreśliła Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Opieka medyczna

W dniu 16 czerwca Strefę Kibica zabezpieczało 8 zespołów wyjazdowych. Pierwszej pomocy udzielono 256 osobom, w tym 14 obcokrajowcom. 23 osoby przyjęto do Punktu Krótkoterminowej Opieki Medycznej. 18 poszkodowanych odwieziono do szpitali, w tym 16 z drobnymi urazami kończyn. Medyków wspierało 19 wolontariuszy.

Pomocni wolontariusze

W sobotę, 16 czerwca, na stołecznych ulicach pojawiło się ok. 600 wolontariuszy – 115 z nich pracowało w Strefie Kibica. Dzięki pracy wolontariuszy udało się m.in. odnaleźć rodzinę dziewczynki, która zgubiła się na zatłoczonych miejskich ulicach. Wolontariusze przyczynili się do odnalezienia zaginionego Irlandczyka, który odłączył się od swojej grupy jadącej pociągiem do Wrocławia. Obcokrajowiec przebywał w… Poznaniu.

Wielki mecz – wielkie sprzątanie

Po sobotnim meczu służby oczyszczania miasta usunęły ze stołecznych ulic 31 ton śmieci. W działaniach porządkowych uczestniczyło 600 osób, które rozlokowano na trasie przemarszu kibiców, wokół Stadionu Narodowego i Strefy Kibica, której wywieziono 16 ton odpadków. Przed meczem wokół Strefy ustawiono dodatkowe kabiny toaletowe. Przed nietypowym zadaniem usunięcia oryginalnych ozdób stanęły służby pogotowia porządkowego. Na placu Trzech Krzyży i ulicy Smolnej kibice ubrali EURO-syrenki w kibicowskie gadżety – szaliki i peruki w narodowych barwach.

Koleją na mecz

Wielu fanów futbolu zjechało do stolicy pociągami PKP Intercity z różnych stron Polski. Sprawnie przemieszczali się też koleją między Strefą Kibica i stadionem. Rosjanom w drodze na Stadion Narodowy towarzyszyła sekcja dęta, która przygrywała niemal przez całą drogę na mecz. By usprawnić ruch pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej i Kolei Mazowieckich, na stacjach Warszawa Stadion i Śródmieście kibice wpuszczani byli grupami. Częstotliwość odjazdu pociągów dostosowano do bieżących potrzeb. Po zakończonym meczu z Dworca Centralnego w różne rejony kraju wyruszyły pociągi PKP Intercity o przedłużonych składach.

Komunikacja miejska zdała egzamin

Dowożenie kibiców do Strefy Kibica i na Stadion odbywało się sprawnie. Po zakończeniu meczu uruchomione zostały linie P oraz F rozwożące kibiców. Do obsługi komunikacji skierowano dodatkowe autobusy i tramwaje, w sumie w nocy kursowało 46 tramwajów i ponad 222 autobusów Uruchomiono również cztery dodatkowe składy metra, które kursowało całą noc.
www.uefaeuro2012.um.warszawa.pl

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.