Wysoka ocena EURO 2012 w Polsce ze strony kibiców zagranicznych – Portal PR - 24PR
Wysoka ocena EURO 2012 w Polsce ze strony kibiców zagranicznych

21.06.2012 Kategoria: Sport. Autor: admin

Kibice i turyści zagraniczni bardzo dobrze oceniają fazę grupową Euro 2012 w Polsce. Tak wynika z badań przeprowadzonych przez PBS podczas Mistrzostw w polskich Miastach Gospodarzach Euro 2012. 92 proc. badanych pozytywnie ocenia atmosferę panującą w trakcie Turnieju, a 85 proc. bardzo dobrze wypowiada się o organizacji Mistrzostw Polsce. Oceny obcokrajowców dla Euro 2012 w Polsce są lepsze od wyników podobnych badań przeprowadzonych podczas Euro 2008 w Austrii.

Badania zostały przeprowadzone przez PBS w 4 Miastach Gospodarzach Euro 2012 w dniach 8, 10, 16 i 18 czerwca, na łącznej grupie 4 tysięcy osób powyżej 15 roku życia. Zagraniczni kibice i turyści i kibice byli ankietowani przed, w trakcie i po meczu. Ponad 60 proc. z nich było po raz pierwszy w Polsce. Badania zostały przeprowadzone w 2 falach: 8 i 10 czerwca oraz 16 i 18 czerwca tak, aby możliwe było uzyskanie najbardziej wiarygodnych ocen obcokrajowców dla organizacji całej fazy grupowej Euro 2012 w Polsce.

Niemal wszyscy, bo aż 92 proc. respondentów deklaruje, że po powrocie do swojej ojczyzny poleci Polskę znajomym jako kraj atrakcyjny turystycznie i warty odwiedzenia. Blisko 80 proc. badanych twierdzi, że odwiedzi ponownie nasz kraj.

Wysokie oceny dla organizacji Turnieju w Polsce oraz deklaracje powrotu do naszego kraju po Mistrzostwach niemalże wszystkich obcokrajowców biorących udział w badaniu, potwierdzają wysoki poziom 5-letnich przygotowań Polski do Euro 2012 – mówi Mikołaj Piotrowski, Rzecznik Kraju Gospodarza Euro 2012 w Polsce. – Najbardziej emocjonujące chwile sportowe Mistrzostw są jeszcze przed nami, rozpoczynamy właśnie fazę pucharową Euro 2012, ale Polsce udało się już zaprezentować na arenie międzynarodowej jako dobry organizator i gospodarz trzeciej co do wielkości imprezy sportowej na świecie.

Zagraniczni kibice bardzo dobrze ocenili transport kolejowy – pozytywnie na jego temat wypowiedziało się ponad 73 proc. ankietowanych. Obcokrajowcy bardzo pozytywnie odnieśli się również do wolontariuszy miejskich pracujących w trakcie Euro 2012 na lotniskach, dworcach kolejowych, w strefach kibica i przestrzeni publicznej Miast Gospodarzy. Ponad 90 proc. badanych, którzy korzystali z ich pomocy bardzo dobrze ją ocenia. Ogólna ocena organizacji stref kibica w Polsce jest również bardzo wysoka, to blisko 90 proc. pozytywnych wskazań wśród odwiedzających.

W fazie grupowej na stadionach i w strefach kibica bawiło się łącznie w Polsce 2 577 433 osób. W tym czasie doszło do 101 naruszeń porządku, co w porównaniu do skali imprezy, stawia Euro 2012 w Polsce w grupie najbardziej bezpiecznych międzynarodowych imprez tego typu. Potwierdzają to wyniki badania PBS – 85 proc. obcokrajowców czuło się w naszym kraju podczas Euro 2012 bezpiecznie.

Badania satysfakcji kibiców i turystów zagranicznych przeprowadzono również podczas Euro 2008 w Austrii. Pomimo, że ich wyniki były bardzo dobre, to oceny obcokrajowców osiągnięte w porównywalnych aspektach związanych z organizacją Mistrzostw w Polsce są znacznie lepsze. Pozytywnie o poziomie bezpieczeństwa w trakcie Euro 2008 w Austrii wypowiadało się 75% obcokrajowców, podczas gdy w Polsce jest to ponad 85 proc. Lepsze noty od zagranicznych kibiców Polska zyskała również w ogólnej ocenie organizacji Turnieju – w Austrii dobrze oceniło ją 68 proc. badanych, a w naszym kraju było to 85 proc.

Material udostępniomy przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz spółkę PL.2012.pl

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.