Zielone światło dla GreenWings – Portal PR - 24PR
Zielone światło dla GreenWings

01.06.2012 Kategoria: NIERUCHOMOŚCI. Autor: admin

W Warszawie, przy ulicy 17 Stycznia, w sąsiedztwie Międzynarodowego Lotniska Chopina, niebawem rozpocznie się budowa GreenWings – ultranowoczesnego biurowca klasy A, spełniającego wymogi jakie stawia zrównoważone budownictwo. Obiekt o kształcie skrzydeł dostarczy niespełna 11 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni biurowej.

W GreenWings najnowocześniejsze technologie są podporządkowane naturze. Jego smukłe elementy ze szkła, stali i betonu wtapiają się w unikatową formę geometryczną, a nowoczesny wystrój i funkcjonalność zapewnią najemcom doskonałe warunki pracy. Budynek nie będzie posadowiony w bezpośrednim sąsiedztwie innych nieruchomości, co zagwarantuje optymalny dostęp światła dziennego do pomieszczeń pracy na wszystkich kondygnacjach.

Obiekt składać się będzie z siedmiu kondygnacji, umożliwiając elastyczny podział pięter nawet dla czterech najemców, co pozwoli także mniejszym podmiotom na użytkowanie przestrzeni GreenWings. Podziemny parking zaoferuje 270 miejsc dla kierowców. Zaplanowano możliwość parkowania rowerów (powstanie aż 80 miejsc), dodatkowo umożliwiając rowerzystom korzystanie z szatni i pryszniców.

Filozofią GreenWings jest stosowanie nowoczesnych rozwiązań, które pozwalają na minimalizację kosztów operacyjnych, poprawę warunków pracy i zapewnienie zdrowego środowiska dla wykonywania swoich obowiązków. Budynek otrzymał ocenę “Very Good” w bieżącym raporcie BREEAM – cenionego, światowego systemu oceny zrównoważonego budownictwa – i z taką oceną zajmuje czołowe miejsce w rankingu nowych biurowców w Polsce. W projekcie zastosowano szereg rozwiązań ekologicznych, m. in.: indywidualne sterowanie przez użytkowników i monitorowanie zużycia energii elektrycznej, ogrzewania, chłodzenia i wody. Części wspólne zdobić będą aktywne biologicznie „zielone ściany”.

Autorem projektu jest biuro architektoniczne JEMS Architekci.

Inwestorem tego przedsięwzięcia jest Greenwings Offices Sp. z o.o., natomiast spółką zarządzającą całym procesem inwestycyjnym jest OKRE Development. OKRE jest podmiotem należącym do dwóch grup o belgijskich korzeniach, działających na międzynarodowym rynku nieruchomości od ponad 30 lat. Agentami wynajmującymi są: Cushman & Wakefield oraz NAI Estate Fellows. Więcej informacji o GreenWings i OKRE Development można znaleźć na stronach internetowych: www.greenwings.pl i www.okre.pl

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.