Zmiana na stanowisku Prezesa Zarządu Redan S.A. – Portal PR - 24PR
Zmiana na stanowisku Prezesa Zarządu Redan S.A.

14.06.2012 Kategoria: Personalia. Autor: admin

Rada Nadzorcza Redan S.A., na posiedzeniu w dniu 13 czerwca 2012 r., podjęła uchwałę o powierzeniu funkcji Prezesa Zarządu Spółki Radosławowi Wiśniewskiemu, dotychczasowemu Przewodniczącemu Rady Nadzorczej i głównemu akcjonariuszowi spółki. Bogusz Kruszyński powrócił na stanowisko Wiceprezesa Zarządu Redan S.A., które piastował w latach 2005-2011. Michał Kałużyński, powołany do Zarządu Redanu pod koniec 2010 r., który jednocześnie piastował stanowisko Prezesa Zarządu Spółki Top Secret, skoncentruje się w całości na realizacji jej ambitnych celów.

Zmiana w Zarządzie Redan związana jest z rozpoczętymi w 2011 r. przekształceniami mającymi na celu przeniesienie zarządzania operacyjnego na spółki zależne odpowiadające za działania na rynku modowym (Top Secret Sp. z o.o.) i dyskontowym – sieć sklepów TextilMarket – (Adesso S.K.A.). Spółka Redan i jej Zarząd skoncentrują się na wyznaczaniu celów strategicznych dla całej Grupy Kapitałowej i będą pełnić funkcję nadzorczą względem spółek zależnych wchodzących w jej skład. Obecnie w skład Zarządu Redan S.A. wchodzą: Radosław Wiśniewski, Prezes Zarządu oraz Bogusz Kruszyński, Wiceprezes Zarządu. Zarząd Spółki Top Secret odpowiadającej za operacje na rynku modowym stanowią: Michał Kałużyński – Prezes Zarządu i Grzegorz Lipnicki – Wiceprezes Zarządu. Działalnością sieci TextilMarket (Adesso S.K.A.) zarządzają: Lech Przemieniecki, jako Prezes Zarządu oraz Alicja Wojtkowiak i Robert Kwiecień jako Członkowie Zarządu.

„Wprowadzone zmiany w Zarządzie Redan S.A. uproszczą korporacyjną strukturę zarządzania Grupą Redan i wzmocnią realizację strategii rozwoju w obu sektorach: modowym i dyskontowym.” – powiedział Radosław Wiśniewski nowowybrany Prezes Zarządu Redan S.A.

Radosław Wiśniewski jest założycielem Redan i jej większościowym akcjonariuszem. W latach 1995-2004 piastował stanowisko Prezesa Zarządu Spółki, a następnie w latach 2005-2012 zasiadał w Radzie Nadzorczej Redanu pełniąc funkcję jej Przewodniczącego. Jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Łodzi (lekarz medycyny), studiował również w Polsko-Amerykańskim Centrum Zarządzania (program Maryland State University i Uniwersytetu Łódzkiego), uzyskując tytuł MBA. Posiada ponad 20-letnie doświadczenie zawodowe w branży odzieżowej.

Redan SA jest operatorem znanych marek odzieżowych: Top Secret, Troll i Drywash oraz sieci sklepów

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.