„Endodoncja w Praktyce”- merytorycznie dla specjalistów – Portal PR - 24PR
„Endodoncja w Praktyce”- merytorycznie dla specjalistów

03.07.2012 Kategoria: media. Autor: admin

Pod koniec czerwca swoją premierę miał nowy tytuł Wydawnictwa Elamed – „Endodoncja w Praktyce”. Jest to merytoryczne czasopismo, które wzbogaca grupę czasopism z obszaru stomatologii i techniki dentystycznej wchodzących w skład Pionu Elamed Zdrowie.

Niezwykle szybki rozwój endodoncji w ostatnich latach i to zarówno pod względem wiedzy, jak i technologii wymaga szybkiej informacji, która powinna równie szybko docierać do szerokiego grona stomatologów. Celem czasopisma jest publikacja najlepszych prac polskich naukowców zajmujących się tą specjalnością. Nowe czasopismo na rynku polskim opracowywane jest wyłączenie przez najlepszych specjalistów – wieloletnich praktyków z zakresu endodoncji. „Endodoncja w Praktyce” zawiera oryginalne przypadki kliniczne, które są omawiane krok po kroku z wykorzystaniem sporej liczby zdjęć i rycin. Czasopismo informuje o najnowszych trendach w stomatologii endodontycznej zarówno w kwestii oprzyrządowania, jak i leczenia. Każdy artykuł jest studium przypadku z opisem problemu, schematem postępowania oraz metodami i technikami leczenia endodontycznego.

Redaktorem naczelnym tytułu jest prof. dr hab. n. med.Jerzy Krupiński, Profesor Śląskiej Akademii Medycznej, wieloletni praktyk. Jako pierwszy w Polsce wprowadził metodę leczenia jednoseansowego w endodoncji. Czasopismo wydawane jest pod patronatem Polskiego Towarzystwa Endodontycznego.

W wydaniu pierwszym: leczenie endodontyczne na jednej wizycie, leczenie endodontyczne zębów mlecznych, usuwanie złamanych narzędzi kanałowych oraz opis przypadku podczas leczenie endodontycznego zmian okołowierzchołkowych wspomagane aktywowanym dźwiękowo ozonowanym roztworem soli fizjologicznej.

Format: 204×290 mm

Objętość: 56+4 str

Papier kredowy

Czasopismo dystrybuowane jest drogą płatnej prenumeraty.

 

 

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.