Anna Popek ambasadorką akcji promującej zdrowe śniadania – Portal PR - 24PR
Anna Popek ambasadorką akcji promującej zdrowe śniadania

25.07.2012 Kategoria: Kampania, Kulinaria, zdrowie. Autor: admin

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Jednak według badania CBOS[1] co piąty Polak z niego rezygnuje, a także nie przygotowuje zdrowej przekąski dla swoich dzieci do szkoły. To właśnie z myślą o zabieganych rodzicach ruszył ogólnopolski program edukacyjny „Śniadaniowa Klasa”, którego ambasadorką została znana dziennikarka, mama dwójki dzieci – Anna Popek.

Korzyści z codziennego jedzenia śniadania jest bez liku: dodaje ono energii, zmniejsza ryzyko podatności na stres, poprawia nastrój i koncentrację oraz pomaga utrzymać dobrą kondycję i stałą wagę. Natomiast dzieci, które spożywają śniadania, nie tylko osiągają lepsze wyniki w nauce, ale także się lepiej zachowują.

Kiedy myślę o śniadaniu, zawsze widzę moją rodzinę siedzącą wokół stołu, lekki poranny rozgardiasz, rozstawione kubki z herbatą, chleb w koszyczku oraz pełnowartościowe produkty, które dostarczą energii na cały dzień – mówi Anna Popek, dziennikarka, mama dwójki dzieci – Ale śniadanie to przede wszystkim ważny moment w ciągu dnia – czas rozmowy, czerpania radości z tego, że możemy być razem. Takie wspólne, rodzinne śniadanie pozytywnie nastraja na cały dzień!

Ogólnopolski program edukacyjny „Śniadaniowa Klasa” promuje prawidłowe zasady zdrowego odżywiania, ze szczególnym uwzględnieniem śniadania (w tym drugiego śniadania), jako podstawowego posiłku w ciągu dnia.

W ramach akcji odbędą się spotkania z dietetykami dla rodziców, warsztaty kulinarne dla dzieci oraz konkursy dla uczniów szkół podstawowych i rodziców. Jednym z elementów „Śniadaniowej Klasy” jest specjalny program edukacyjno-sportowy – „Śniadaniowa Drużyna” skierowany do 10 wybranych uczniowskich klubów koszykówki dziewczęcej z Polski. Program polega na objęciu opieką dietetyczną zawodniczek, w tym m.in. ułożeniu specjalnej diety dostosowanej do potrzeb sportowców oraz konsultacji dietetycznych. Zwieńczeniem programu „Śniadaniowa Drużyna” będzie Pierwszy Turniej Śniadaniowej Klasy, czyli rozgrywki między „śniadaniowymi drużynami”, który odbędzie się na początku grudnia w Sosnowcu.

Pragniemy przypomnieć Polakom, o co tak naprawdę chodzi w racjonalnym odżywianiu – wyjaśnia Małgorzata Sienkiewicz, dyplomowany technolog żywności, specjalista z Zakładów Tłuszczowych „Bielmar”, organizator akcji – Wierzymy, że dobre nawyki żywieniowe wpajane nam w dzieciństwie naturalnie przenosimy w dorosłe życie. Dlatego tak ważna jest edukacja już od najmłodszych lat. Warto pamiętać, że regularne spożywanie śniadań to najlepsza inwestycja w nasze zdrowie!

Więcej informacji o programie „Śniadaniowa Klasa” na www.sniadaniowaklasa.pl.

Planet PR


[1] Badania „Zachowania i nawyki żywieniowe Polaków” przeprowadzone przez Centrum Badań Opinii Społecznej w 2010 r

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.