Budżet zadaniowy- nowe kompetencje potrzebne od zaraz – Portal PR - 24PR
Budżet zadaniowy- nowe kompetencje potrzebne od zaraz

18.07.2012 Kategoria: Nauka i edukacja, Samorząd, Szkolenia. Autor: QNT

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu przy wsparciu firmy QNT Systemy Informatyczne uruchamia Akademię  QNT. Akademia QNT to pierwszy w południowej Polsce tego typu projekt pozwalający na zdobycie kwalifikacji niezbędnych w  jednostkach publicznych działających według nowych reguł budżetowania zadaniowego.

Skąd całe to zamieszanie?

Wprowadzenie w jednostkach budżetowych nowoczesnych metod zarządzania i kontrolowania finansów przez budżetowanie zadaniowe to krok w stronę wzrostu efektywności i przejrzystości w finansach publicznych. Lecz  całkowicie nowa metodologia działań i nowoczesne narzędzia informatyczne, pozwalające na zastosowanie jej w  praktyce to  nie wszystko. Niezbędne jest też wykształcenie grona nowych specjalistów i rozbudowa kompetencji istniejących kadr jednostek budżetowych. Aby rynek pracy mógł nadążyć za zmianami administracyjnymi, a nawet wyprzedzić powstające zapotrzebowanie, konieczne są inicjatywy takie, jak Akademia QNT.

Czym jest Akademia QNT?

Studia podyplomowe „Budżetowanie Zadaniowe i Rachunkowość Sektora Finansów Publicznych” uruchamiane w ramach Akademii QNT to pierwsza tego typu inicjatywa w rejonie południowej Polski. Jest to projekt, który powstał jako owoc współpracy kadry akademickiej reprezentującej renomowaną uczelnię- Uniwersytet Ekonomiczny we  Wrocławiu- wraz ze specjalistami firmy QNT Systemy Informatyczne. Dzięki temu unikatowemu połączeniu możliwe stanie się przekazanie słuchaczom zarówno bogatej wiedzy teoretycznej, jak i niezbędnych umiejętności praktycznych rozwijanych poprzez cykl wykładów audytoryjnych, warsztatów, ćwiczeń, konwersacji i laboratoriów. Absolwenci   Akademii  QNT będą stanowić forpocztę nowoczesnej kadry przygotowanej do pełnienia obowiązków na  wszelkich stanowiskach finansowych i zarządczych w zreorganizowanych jednostkach sektora publicznego.

Więcej informacji na temat programu studiów oraz procesu rekrutacyjnego można odnaleźć na specjalnie przygotowanej stronie internetowej poświęconej Akademii QNT.

Podobne wpisy:

Tagi: ,Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.