China Mobile Hong Kong z firmą Ericsson rozwinie sieć TD-LTE – Portal PR - 24PR
China Mobile Hong Kong z firmą Ericsson rozwinie sieć TD-LTE

23.07.2012 Kategoria: Telekomunikacja. Autor: admin

Spółka China Mobile Hong Kong, podmiot zależny od China Mobile Limited, największego na świecie operatora telefonii komórkowej, wybrała firmę Ericsson na wykonawcę rozbudowy w Hongkongu komercyjnej sieci LTE z technologią TD-LTE (LTE TDD). Ericsson już obecnie jest jedynym dostawcą rozwiązań do sieci LTE FDD spółki China Mobile Hong Kong. Teraz obydwie firmy wspólnie zbudują sieć konwergentną LTE FDD/TDD.

W oparciu o już zainstalowaną sieć LTE FDD firma Ericsson zmodernizuje także dotychczasową sieć Evolved Packet Core (EPC) tego operatora.

Firma China Mobile Hong Kong wprowadziła mobilne usługi przesyłania danych LTE FDD w kwietniu tego roku. Obecnie planuje uruchomienie sieci TD-LTE zgodnej ze standardami 3GPP, która będzie dopełnieniem dotychczasowej sieci LTE FDD. Sieć konwergentna LTE FDD/TDD zostanie uruchomiona już w czwartym kwartale, gdy tylko stanie się dostępna większa liczba urządzeń działających w obydwu trybach.

„Wybraliśmy na partnera w obszarze sieci TD-LTE firmę Ericsson, światowego lidera w dziedzinie technologii LTE” — powiedział Sean Lee, dyrektor generalny China Mobile Hong Kong. „Dzięki partnerstwu z firmą Ericsson i maksymalnemu wykorzystaniu posiadanych zasobów widma zbudujemy konwergentną sieć LTE FDD/TDD, która będzie dawać naszym klientom jeszcze większe możliwości w oparciu o technologie 4G”.

„Umowa ta jest dla firmy Ericsson kolejnym ważnym krokiem, który jeszcze bardziej wzmacnia naszą pozycję lidera w dziedzinie sieci w tym regionie” — powiedział Mats H Olsson, prezes oddziału firmy Ericsson w Chinach i Azji Północno-Wschodniej. „Stale wprowadzamy innowacje w zakresie technologii, usług i projektowania. Pragniemy nadal rozwijać mobilne usługi China Mobile w Hongkongu i rozszerzyć naszą długotrwałą współpracę z tym operatorem”.

Zgodnie z umową, Ericsson zapewni sieć dostępu radiowego TD-LTE, zarządzanie siecią z użyciem narzędzia Ericsson OSS-RC, rozbudowę i modernizację sieci Evolved Packet Core, usługi konsultacyjne i integracji systemów oraz usługi związane w zakresie projektowania, szkolenia i pomocy technicznej.

Firma Ericsson podpisała już 67 umów dotyczących sieci LTE/EPC w 30 krajach na pięciu kontynentach. Komercyjne sieci LTE obsługują obecnie ponad 455 milionów ludzi na całym świecie, z czego 305 milionów jest obsługiwanych przez sieci LTE zbudowane przez firmę Ericsson.

Firma Ericsson

 

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.