Czy doradca życiowy to dobry pomysł ? – Portal PR - 24PR
Czy doradca życiowy to dobry pomysł ?

15.07.2012 Kategoria: INNE. Autor: Syjak

Często zdarzają się sytuacje, kiedy mamy jakiś problem i nie wiemy jak go rozwiązać. Jak na złość wtedy wszyscy nasi przyjaciele gdzieś wyjechali, nie mają czasu, bądź borykają się z własnymi problemami. Może jest to problem właśnie z przyjacielem, i nie ma kogo się poradzić, a może zwyczajnie, nie ufamy tak ludziom, by obdarzyć kogoś mianem przyjaciela. Jak wtedy mamy rozwiązać nasz problem, jeżeli nie mamy „świeżego” spojrzenia na sprawę, kogoś kto jest obok nas, nie uwikłanego w sieć wzajemnych powiązań. Osobą, której wtedy szukamy jest doradca życiowy. Instytucja doradztwa nie cieszy się jeszcze zbyt dużą popularnością w Polsce, ale mam nadzieję że to się zmieni.

Doradca życiowy jest kimś obcym. Pomoże nam w rozwiązaniu problemu, ale tylko jeżeli naświetlimy go obiektywnie. Nie czuje sympatii do osób o których opowiadamy, więc jego opinia będzie niezależna. Nie zna nas, a więc o naszych problemach nie opowie nikomu, a w szczególności naszym znajomym.

Taki doradca nas wysłucha, i co ważne aktywnie, jeżeli potrzebujemy tylko tego. Jeżeli jednak potrzebujemy porady, to na zasadzie quizu, dowie się o nas tego czego potrzebuje najbardziej do sformułowania poglądu. Pomoże na nowo sformułować nasze myśli, uporządkować je, i pogodzić się z nimi.

Jest to bardzo dobra forma pomocy, wtedy gdy nasze kłopoty przerastają naszych przyjaciół i nas samych. Trzeba jednak pamiętać, by nie pozwolić doradcy żyć naszym życiem, i „lecieć” do niego nawet z najbłahszym problemem- w końcu to nasze życie, i my musimy nim kierować.

Podobne wpisy:

Tagi: , , , ,Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.