Dominik Życki z „Żagli” będzie walczył o medal olimpijski – Portal PR - 24PR
Dominik Życki z „Żagli” będzie walczył o medal olimpijski

16.07.2012 Kategoria: Sport. Autor: admin

Dominik Życki, dziennikarz magazynu „Żagle”, wraz z Mateuszem Kusznierewiczem będą walczyć o medal olimpijski w żeglarskiej klasie Star. Team ma już na swoim koncie wiele sukcesów sportowych – ostatnio zdobyli złoty medal Mistrzostw Europy w San Remo (kwiecień 2012).

Dominik Życki od lat łączy pracę zawodową z pasją sportową. Wraz z Mateuszem Kusznierewiczem zdobył już tytuły mistrza świata i Europy. W jego kolekcji medalowej brakuje tylko krążka olimpijskiego. Na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie, które rozpoczną się 27 lipca, Mateusz Kusznierewicz i Dominik Życki znajdują się w gronie faworytów w swojej konkurencji.

Dominik Życki zaczynał swoją przygodę z żeglarstwem pływając w klasie Finn, od 2005 roku startuje z Mateuszem Kusznierewiczem w klasie Star. Wśród dotychczasowych osiągnięć Dominika Życkiego są m.in. złoty medal na Mistrzostwach Europy Juniorów w klasie Finn (1993 rok), srebrny medal na Mistrzostwach Europy w żeglarstwie meczowym w 1999 roku (wraz z Karolem Jabłońskim), złoty medal w Mistrzostwach Świata w klasie Star w 2008 roku (z Mateuszem Kusznierewiczem), złoty medal w Mistrzostwach Europy w 2012 roku (z Mateuszem Kusznierewiczem), 4 miejsce na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie w 2008 roku (z Mateuszem Kusznierewiczem), złote medale w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w klasie Star w 2009 i 2010 roku (z Mateuszem Kusznierewiczem).

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.