Emirates Airlines uruchomią połączenie do Warszawy – Portal PR - 24PR
Emirates Airlines uruchomią połączenie do Warszawy

04.07.2012 Kategoria: Transport. Autor: admin

Linia lotnicza Emirates Airlines ogłosiła uruchomienie bezpośredniego połączenia Dubaj-Warszawa. Połączenie realizowane będzie od 6 lutego raz dziennie przez siedem dni w tygodniu.

Emirates będzie pierwszą pięciogwiazdkową linią lotniczą operującą na Lotnisku Chopina w Warszawie. Przewoźnik zaoferuje w swoich samolotach trzy klasy: ekonomiczną, biznes i pierwszą (obecnie żadna inna linia lotnicza nie oferuje w Warszawie pierwszej klasy).

Rejs do Warszawy, o oznaczeniu EK 179 będzie startował z Dubaju o godz. 7:30, by wylądować w na Lotnisku Chopina o godz. 10:45 czasu lokalnego. Połączenie będzie obsługiwane samolotem A330-200.

– Nowe połączenie do Polski to kolejny ekscytujący krok w naszym rozwoju w tym regionie Europy – powiedział szejk Ahmed bin Saeed Al Maktoum, prezes Emirates Group, cytowany w oficjalnej informacji prasowej. Podkreślił , że decyzja o uruchomieniu lotów między Dubajem a Warszawą jest związana m.in. ze znakomitymi wynikami gospodarczymi Polski i prognozą Banku Światowego, która przewiduje na najbliższe lata najwyższy wzrost w naszym kraju spośród wszystkich państw Europy Środkowej i Wschodniej.

To dla nas wspaniała wiadomość. Uruchomienie połączenia do Warszawy przez jedną z największych i najdynamiczniej rozwijających się linii lotniczych na świecie pozwoli wzmocnić pozycję Lotniska Chopina jako ważnego portu przesiadkowego w Europie Środkowej. Ta decyzja otwiera nowe możliwości podróżowania po świecie dla naszych pasażerów – mówi Michał Marzec, dyrektor Lotniska Chopina w Warszawie.

Nad uruchomieniem bezpośredniego połączenia do Dubaju pracowaliśmy od sześciu lat. Statystyki, którymi dysponujemy, wykazują, że kierunek ten ma bardzo duży potencjał. Możliwe jest wygenerowanie ruchu na poziomie 100 tys. pasażerów rocznie – dodaje Piotr Nalej, dyrektor Biura Handlowego Lotniska Chopina. – Głęboko wierzę, że to połączenie pokaże innym przewoźnikom, którzy jeszcze wahają się nad podjęciem podobnej decyzji, że w Polsce istnieje nieodkryty do tej pory rynek przewozów biznesowych, po który warto sięgnąć.

Emirates Airlines należy do największych i najszybciej rozwijających się linii lotniczych na świecie. Obecnie obsługuje połączenia z Dubaju do 124 miast na całym świecie. Dysponuje flotą 176 samolotów i zatrudnia ponad 60 tys. osób.

Lotnisko Chopina jest największym portem lotniczym w Polsce. Obsługuje ruch rozkładowy, czarterowy oraz cargo. W 2011 r. z usług lotniska skorzystało łącznie ponad 9,3 miliona pasażerów czyli prawie 43 proc. całkowitego ruchu pasażerskiego w Polsce.

Rzecznik Prasowy Lotniska Chopina

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.