GIGABYTE GeForce GTX 670 z WINDFORCE 2X – Portal PR - 24PR
GIGABYTE GeForce GTX 670 z WINDFORCE 2X

24.07.2012 Kategoria: Technologie. Autor: admin

GIGABYTE zaprezentował najnowszą odsłonę karty graficznej bazującej na doskonałym GPU GeForce GTX 670 – GV-N670WF2-2GD. Model ten, oprócz rewelacyjnej wydajności, gwarantowanej przez procesor graficzny NVIDIA, wyposażony jest w niezwykle efektywny system chłodzenia GIGABYTE WindForce 2X z technologią „Triangle Cool”, składający się z dwóch wentylatorów o średnicy 100 mm. Rozwiązanie takie pozwala na bardzo skuteczne odprowadzanie ciepła przy zachowaniu wysokiej kultury pracy. Dodatkowe atuty najnowszego produktu GIGABYTE to wsparcie dla standardów Microsoft DirectX 11 i PCI-Express 3.0 oraz technologii NVIDIA 3D Vision Surround, 3D Vision, PhysX i 3-way SLI. GV-N670WF2-2GD w pełni wykorzystuje również zalety NVIDIA GPU Boost, technologii umożliwiającej automatyczne podbijanie zegarów karty graficznej, co dodatkowo podnosi jej wydajność podczas grania. Karta graficzna GIGABYTE GV-N670WF2-2GD, dzięki zastosowaniu unikalnych rozwiązań, poprawiających komfort pracy oraz wysokiej wydajności, jest jedną z ciekawszych propozycji dla najbardziej wymagających graczy oraz entuzjastów nowoczesnych technologii.

GIGABYTE WINDFORCE 2X z technologią Triangle Cool

Produkty GIGABYTE, oprócz wysokiej wydajności, wyróżniają się także zastosowaniem autorskich, niezwykle efektywnych zestawów chłodzenia. W przypadku modelu GV-N670WF2-2GD producent wykorzystał system WindForce 2X z technologią Triangle Cool. Jego podstawą są dwa wentylatory o średnicy 100 mm, które gwarantują bardzo wysoki przepływ powietrza. Kolejnym elementem WindForce 2X są miedziane rurki cieplne, pozwalające na szybkie odprowadzanie ciepła z powierzchni karty graficznej. Całość umożliwia znaczne obniżenie temperatury rdzenia GPU oraz zauważalne zmniejszenie poziomu hałasu generowanego przez kartę graficzną GIGABYTE GV-N670WF2-2GD.

Architektura SMX i technologia GPU Boost

GV-N670WF2-2GD, podobnie jak flagowy, jednoukładowy model bazujący na procesorze graficznym GTX 680, zapewnia niesamowitą moc obliczeniową oraz obsługę wielu nowatorskich rozwiązań. Jednym z nich jest technologia NVIDIA GPU Boost, która pozwala na dynamiczne podnoszenie zegarów karty podczas znacznego obciążenia podsystemu graficznego, np. w trakcie grania. Dodatkowym plusem jest zastosowanie nowej, zunifikowanej architektury SMX, która w porównaniu do starszych jednostek SM, pozwala na znaczny wzrost mocy obliczeniowej. Dzięki temu miłośnicy gier wideo otrzymują gwarancje płynnej i niczym nie zakłócanej rozrywki.

Wygładzanie FXAA/TXAA i synchronizacja Adaptive VSync

Kolejne innowacyjne elementy zastosowane w GV-N670WF2-2GD, to najnowsza technologia wygładzania krawędzi NVIDIA FXAA/DXAA i funkcja dynamicznej synchronizacji pionowej Vertical Sync. Oprócz tego GV-N670WF2-2GD oferuje wsparcie dla technologii NVIDIA 3D Vision Surround, która umożliwia generowanie obrazu 3D wyświetlanego na kilku monitorach jednocześnie. Ponadto niesamowite wrażenia w grach zapewni technologia PhysX, która odpowiada za kreowanie realistycznych efektów fizyki. Zaś dla prawdziwych entuzjastów, nie liczących się z kosztami, przeznaczony jest tryb pracy SLI, pozwalający na łączenie mocy obliczeniowej trzech kart graficznych bazujących na układzie GeForce GTX 670.

Ultra Durable VGA

Wykorzystanie wysokiej jakości komponentów przy produkcji karty graficznej to klucz do wydłużenia jej żywotności oraz zapewnienia stabilnej pracy. GIGABYTE po raz kolejny wytycza nowe standardy poprzez użycie w swoich produktach cewek z rdzeniem ferrytowym oraz polimerowych kondensatorów i tranzystorów MOSFET o obniżonej rezystancji. Dzięki temu karty graficzne GIGABYTE z technologią Ultra Durable VGA charakteryzują się wyższą stabilnością i niezawodnością. Dodatkowo produkty z logo Ultra Durable VGA wyróżniają się również nowym, zoptymalizowanym układem rozmieszczenia elementów na płytce PCB, co przekłada się na lepsze właściwości elektryczne i przewodzące oraz poprawioną charakterystykę cieplną.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.