Inwestycja Kijowska ukończona – Portal PR - 24PR
Inwestycja Kijowska ukończona

12.07.2012 Kategoria: NIERUCHOMOŚCI. Autor: Prestige PR

PBM Południe Development zakończył budowę kompleksu biurowego Inwestycja Kijowska, w którym powstało 8 tys. mkw. wysokiej klasy powierzchni biurowej i handlowo-usługowej  

Kompleks, który wyróżnia się oryginalną koncepcją architektoniczną wybrało na swoją siedzibę już kilka firm. Na powierzchnię biurową na III i IV piętrze w budynku przy ulicy Brzeskiej 2 zostały podpisane umowy, a obecnie toczą się rozmowy z kolejnymi najemcami.

W Inwestycji Kijowska interesującą całość tworzą odrestaurowana zabytkowa kamienica z 1869 roku, która zyskała nadbudowę oraz nowopowstały budynek o bardzo nowoczesnej bryle. Do odrestaurowanej kamienicy usytuowanej przy ulicy Kijowskiej 5 o pow. całkowitej ok. 3 tys. mkw. przylega nowy sześciokondygnacyjny budynek biurowy z recepcją i dwupoziomowym garażem podziemnym oferujący 5 tys. mkw. powierzchni biurowej i handlowej.

Na poziomie -1 w kamienicy dostępna jest powierzchnia przeznaczona pod usługi gastronomiczne. W nowym i zabytkowym budynku można kupić albo wynająć powierzchnię komercyjną. W kamienicy za wynajem biura trzeba zapłacić minimum 56 zł/mkw./m-c. Najniższa stawka wywoławcza za 1 metr w nowym obiekcie to 58 zł/m-c.

Nowopowstały obiekt rozplanowany w kształcie zbliżonym do litery L przyciąga wzrok swoją nowoczesną bryłą. Nad ulicą Wieczorkiewicza zaprojektowane zostało czterokondygnacyjne nadwieszenie, pod którym przebiega ruch drogowy. Elewacja z wejściem do budynku od ul. Brzeskiej ozdobiona została efektownym, zróżnicowanym materiałowo pylonem.

Biuro w zabytku

Zabytkowa kamienica została odrestaurowana według zaleceń konserwatora. Zachowane zostały stare mury zewnętrzne, poziomy układ elewacji i gzyms koronujący. Cenny budynek zyskał dodatkowo dwukondygnacyjną nadbudowę (piętro i antresola) oraz przeszklony przedsionek. Do oprawy portalu wejściowego wykorzystane zostało szkło, stal nierdzewna i płyty kamienne.

Walory tego typu inwestycji doceniają firmy chcące podkreślić swój prestiż, poszukujące na swoją siedzibę właśnie takich historycznych budynków z niespotykanym klimatem. Powierzchnie biurowe w kamienicach dają większą swobodę aranżacji wnętrza. Charakteryzuje je ponadstandardowa wysokość pomieszczeń, okien i drzwi. Firmy cenią sobie tę niepowtarzalną jakość, która sprawia że miejsce pracy nabiera wyjątkowego waloru.

Inwestycja usytuowana jest w miejscu doskonale skomunikowanym z centrum miasta. W pobliżu znajdują się liczne przystanki tramwajowe i autobusowe oraz kolejowe (stacje Warszawa Wschodnia i Stadion Wileńska). W okolicy mieścić się będą także dwie stacje drugiej linii stołecznego metra – Stadion i Dworzec Wileński.

Projekt Inwestycji Kijowska powstał w warszawskiej pracowni Pastewka i Strój Architekci, a jego założeniem zostało w tym przypadku w pełni zrealizowane przez wykonawców. Kompleks swoją stylistyką idealnie wpisują się w otoczenie Starej Pragi.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.