Kontuzje na EURO 2012, czyli sport i medycyna – Portal PR - 24PR
Kontuzje na EURO 2012, czyli sport i medycyna

04.07.2012 Kategoria: Sport, zdrowie. Autor: admin

Polskie placówki medyczne odnotowały wzmożony ruch podczas EURO 2012. Prawdziwe odcinanie kuponów rozpocznie się jednak dopiero teraz – po zakończeniu mistrzostw, kiedy kibice, którzy przyjechali do Polski, aby dopingować swoje drużyny wrócą tu w celach turystycznych.

Znacznie więcej pracy miały placówki będące partnerami EURO – Carolina Medical Center oraz Szpital Medicover, które zapewniały opiekę lekarską dla pracowników UEFA, piłkarzy, sędziów, ich rodzin i gości. Proces wyboru zaplecza medycznego przez UEFA rozpoczął się już rok temu. Po wizytacji urzędników UEFA placówki otrzymały akceptację na obsługę imprezy i podpisały list intencyjny na podstawie którego przyznano im tytuł „Wybrane Centrum Medyczne dla UEFA Euro 2012”.

– Codziennie w trakcie trwania turnieju szpital udzielał pomocy medycznej, głównie w trybie ambulatoryjnym. Przeważnie były to drobne urazy, skręcenia stawu skokowego, infekcje górnych dróg oddechowych, problemy z układem sercowo-naczyniowym. Kilku pacjentów było hospitalizowanych w celu przeprowadzenia kompleksowej diagnostyki. W przypadku interwencji stomatologicznej lub okulistycznej pacjenci kierowani byli do Centrów Medicover – podsumował Paweł Kacprzyk, Prezes Zarządu Medicover.

Wśród zgłaszanych urazów były lżejsze oraz wymagające leczenia operacyjnego (np. zerwanie więzadła przedniego krzyżowego), które zapewne zostanie przeprowadzone po powrocie zawodnika do swojego kraju. Jeden z piłkarzy z powodu takiego urazu nie mógł uczestniczyć w dalszych rozgrywkach – powiedział Krzysztof Cetnar, Prezes Zarządu Sport Medica S.A., prowadzącej szpital Carolina Medical Center. – Każdemu pacjentowi zostały wykonane potrzebne badania diagnostyczne i zastosowano odpowiednie procedury medyczne – dodał.

Placówki były przygotowane do udzielania pomocy w większym zakresie. Szczęśliwie, zarówno zawodnicy, jak i członkowie obsługujących turniej ekip, nie doświadczyli większego uszczerbku na zdrowiu.

Medicover i Carolina Medical Center są to placówki, które zgłosiły się do projektu promocji turystyki medycznej w latach 2012-2015 w ramach Programu Innowacyjna Gospodarka, realizowanego przez Konsorcjum w składzie PAIiIZ, EuCP oraz AMEDS.

Do udziału w projekcie do tej pory zgłosiło się już 16 firm:

– American Hearth Of Poland

– Equilibrium The Health Tourism Provider Sp z o.o.

– Carolina Medical Center

– Hotel Zdrojowy Pro-Vita Agnieszka Trafas

– Hura Medica Center. N.Z.R.L. Centrum Rehabilitacji

– Indexmedica S.A.

– Inter-Med. NZOL o Profilu Psychogeriatrycznym

– Juwena Sp z o.o. Spółka Komandytowa

– Malinowy Zdrój Sp z o.o.

– Medicover Sp. z o.o.

– Medtour Sp. z o.o.

– Scanlab

– Szpital Powiatowy we Wrześni Sp. z o.o.

– Uzdrowisko Kopalnia Soli Wieliczka

– Wojewódzki Specjalistyczny Szpital im. Dr W. Biegańskiego

– Zakład Leczniczy „Uzdrowisko Nałęczów” S.A.

Pierwsza impreza, w której przedsiębiorcy będą mogli uczestniczyć w ramach projektu to “World Medical Tourism & Global Healthcare Congress” w Miami. Kongres odwiedzany jest przez około 1500 osób z ponad 90 państw. W chwili obecnej trwa rekrutacja polskich placówek do udziału w imprezie. Polscy przedsiębiorcy mogą ubiegać się o zwrot kosztów poniesionych w związku z promocją swojej firmy podczas Kongresu nawet do 75 proc.

W ramach działań przygotowawczych do promocji polskiej turystyki medycznej Konsorcjum opracowało już materiały promocyjne, m.in. logo (Poland. Your health destination), stronę internetową http://www.polandmedicaltourism.com , ulotki oraz tablice informacyjne dla firm. (PAIiIZ)

 

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.