Krytyka Polityczna ma nową siedzibę – Portal PR - 24PR
Krytyka Polityczna ma nową siedzibę

11.07.2012 Kategoria: EVENT. Autor: admin

Stowarzyszenie im. Stanisława Brzozowskiego wynajęło od prywatnego właściciela lokal przy ulicy Foksal 16 w Warszawie. Będzie to nowa siedziba instytucji Stowarzyszenia, tj.: redakcji „Krytyki Politycznej”, Wydawnictwa Krytyki Politycznej, redakcji portalu www.krytykapolityczna.pl, a także Uniwersytetu Krytycznego i pozostałych działów Stowarzyszenia: projektowego, administracyjnego, dystrybucji i promocji.

Lokal zajmuje drugie piętro kamienicy z 1901 roku, ma ponad 500 metrów kwadratowych powierzchni i 4 metry wysokości. Składa się z kilkunastu pomieszczeń biurowych (40 stanowisk pracy dla osób zatrudnionych w Stowarzyszeniu), 70-metrowej sali wykładowej, 40-metrowej sali seminaryjnej, biblioteki oraz open space’u dla redakcji portalu Krytyki Politycznej (50 metrów).

Nowy lokal daje podobne możliwości organizacji wydarzeń kulturalnych co dotychczasowa siedziba przy ul. Nowy Świat 63. Od września, w nowej siedzibie przy ul. Foksal 16, odbywać się będą debaty, premiery książek oraz koncerty. Kontynuować działalność będzie Uniwersytet Krytyczny, zostanie także stworzona nowa księgarnia.

Stowarzyszenie nie przewiduje kontynuacji działalności gastronomicznej. Będzie za to współpracować z wieloma organizacjami pozarządowymi i instytucjami kultury, dzięki czemu mieszkańcy Warszawy, studenci i wszyscy chętni będą mogli korzystać z wolnego dostępu do kultury.

W lokalu siedzibę będą miały również dwie nowe instytucje, których uruchomienie planowane jest na październik 2012 roku.

Informacje o Stowarzyszeniu Brzozowskiego

Stowarzyszenie Brzozowskiego jest wydawcą kwartalnika „Krytyka Polityczna” i portalu www.krytykapolityczna.pl; prowadzi też Wydawnictwo Krytyki Politycznej, świetlice kulturalne w Łodzi, Cieszynie i w Trójmieście oraz Kluby Krytyki Politycznej w ponad 20 miastach w Polsce, Kijowie i Berlinie. W latach 2009 – 2012 Stowarzyszenie prowadziło Centrum Kultury Nowy Wspaniały Świat w Warszawie. W tym roku Krytyka Polityczna obchodziła 10-lecie działalności.

Źródło informacji: Krytyka Polityczna

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.