Kryzys a rynek nieruchomości – Portal PR - 24PR
Kryzys a rynek nieruchomości

18.07.2012 Kategoria: NIERUCHOMOŚCI. Autor: damianwor

Deweloperzy tracą na swojej działalności, bowiem muszą mocno obniżać ceny nieruchomości.  Wbrew pozorom tracą również  osoby zainteresowane kupnem mieszkania. Nasuwa się pytanie, dlaczego tracą, skoro ceny mieszkań spadają? Otóż, powód jest dość prosty. W związku z kryzysem spada zdolność kredytowa ogromnej rzeszy ludzi. Banki nakładają coraz więcej warunków w regulaminach, utrudniając ubieganie się o kredyt mieszkaniowy, przez co coraz mniej osób może sobie pozwolić na inwestycję w nieruchomości, a za gotówkę mieszkania kupują nieliczni.

Dla szczęśliwców, którzy posiadają gotówkę lub zdolność kredytową, obecna sytuacja na rynku nieruchomości to dobry czas na inwestycje. W związku z pogłębianiem się kryzysu, możliwe że ceny mieszkań będą jeszcze nadal spadać. Wystarczy odwiedzić jakiekolwiek biuro nieruchomości, aby się przekonać o spadku cen na przestrzeni ostatniego roku, a obserwując oferty przez kolejnych kilka miesięcy łatwo będzie można się przekonać o kolejnych obniżkach. Trudno przewidzieć jak długo kryzys będzie trzymał w szponach rynek nieruchomości, jak i całą gospodarkę kraju. Teraz jednak, każdy kto może sobie na to pozwolić, powinien łapać okazje i inwestować, gdyż kryzys jakby nie było kiedyś w końcu minie, a wtedy ceny nieruchomości z całą pewnością mocno poszybują w górę.

Inwestowanie w nieruchomości od lat jest opłacalne, choć niekiedy tak jak teraz w czasie kryzysu, są to inwestycje długoterminowe. Dotyczy to zarówno mieszkań nowych, jak i nieruchomości z rynku wtórnego. Aktualnie opłaca się kupować mieszkania, natomiast na sprzedaż nie jest to dobry czas. O tym jak duże straty w chwili obecnej przynosi sprzedaż mieszkań przekonała się duża część deweloperów, którzy niejednokrotnie muszą zawieszać inwestycje, gdyż pieniędzy ze sprzedaży mieszkań nie wystarcza na kontynuacje rozpoczętych inwestycji, a tym bardziej na rozpoczynanie nowych.

Najlepsze oferty mieszkań w Gliwicach

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.