Ranking najlepszych kredytów hipotecznych – LIPIEC 2012 – Portal PR - 24PR
Ranking najlepszych kredytów hipotecznych – LIPIEC 2012

24.07.2012 Kategoria: Biznes, Moje finanse, NIERUCHOMOŚCI. Autor: admin

W ostatnim czasie w ofertach bankowych można zauważyć stopniowy wzrost marż. Na przykład, grupa BRE Banku na przełomie czerwca i lipca br. podniosła marże dwukrotnie, w sumie aż o 0,8 p. p. W Deutsche Banku od 16.07 marże będą wyższe o 0,1 p. p.

Do grona liderów rankingu kredytów w PLN dołączył bank BGŻ. Pojawienie się nowego konkurenta w zestawieniu wywołało pewne zmiany i przesunięcia pozycji poszczególnych banków w rankingu. Jednak czołowe pozycje Invigo TOP 10  zostały utrzymane. Liderzy zestawienia niezmiennie proponują potencjalnym klientom kredyty w ofertach promocyjnych opartych o zakup produktów dodatkowych – głównie ubezpieczeniowych lub inwestycyjnych. Największe możliwości wyboru mają klienci, którzy cieszą się ponadprzeciętnymi dochodami,  a w związku z tym mogą wykazać dużą zdolność kredytową, ale też są zainteresowani zakupem produktów towarzyszących. Zdaniem ekspertów Invigo największe szanse na kredyt nadal mają  osoby o średnich zarobkach i niekoniecznie wygórowanych potrzebach mieszkaniowych. Ich średnia zdolność kredytowa  stanowi wystarczającą podstawę do tego, aby starać się i uzyskać średni kredyt na całkiem atrakcyjnych warunkach.

Liderem lipcowego  zestawienia Invigo, podobnie jak w poprzednich miesiącach, jest  Deutsche Bank. Oferta banku – oparta o promocyjną marżę 0 proc. jest skierowana do klientów, którzy posiadają lub otworzą konto w banku wraz z deklaracją wpływów z tytułu wynagrodzenia, nabędą kartę kredytową oraz przystąpią do produktu inwestycyjnego db Inwestuj w Przyszłość Stabilny Wzrost VI – Open Life. Promocyjna marża jest przewidziana tylko w pierwszym roku kredytowania w pozostałym okresie marża uzależniona jest od poziomu LTV i utrzymania przez klienta w/w produktów bankowych. Jednocześnie bank zachęca rezygnacją z prowizji.
W przypadku jednoczesnego skorzystania przez klienta z promocji – zerowej prowizji i marży –  poziom wymaganej składki inicjującej wynosi 6750,00 zł oraz składki miesięcznej 204,00 zł. Promocja obowiązuje do 31.07. br. Ponadto dla klientów, którzy nie są zainteresowani produktami inwestycyjnymi bank przygotował do wyboru dwie opcje kredytu z marżą od 1.10 proc.  w całym okresie kredytowania i bez prowizji za udzielenie kredytu oraz z marżą  od 0.90 proc i prowizją wynoszącą 2 proc. Jednak warunkiem otrzymania w/w poziomu marży jest wykupienie karty kredytowej i rachunku ROR.

Na drugiej pozycji prezentujemy ofertę banku Credit Agricole Bank Polska S.A. Kredyt  również z promocyjną marżą 0 proc. w pierwszym roku kredytowania jest ofertą dla klientów, którzy otworzą konto w banku, zadeklarują regularne wpływy z tytułu wynagrodzenia, skorzystają z opcji automatycznego pobierania raty z konta oraz nabędą ubezpieczenie na życie oferowane przez bank. Przyglądając się ofercie warto zwrócić uwagę, że w dalszych latach trwania kredytu marża wzrośnie. Jej wysokość zostanie naliczona indywidualnie w zależności od posiadanego wkładu własnego kredytobiorcy od 0.99 proc. do 1.30 proc. Dodatkowo Klienci zapłacą 2 proc. prowizję.

 Trzecia pozycja tym razem należy do banku BNP Paribas. Promocyjna marża jest tutaj oferowana klientom, którzy posiadają lub otworzą konto w banku, zadeklarują miesięczne wpływy w kwocie nie niższej niż 1 proc. udzielonego kredytu, będą dokonywać minimum 3 transakcje bezgotówkowe w miesiącu oraz wykupią ubezpieczenie na życie oferowane przez bank. Analizując tę ofertę warto zwrócić uwagę, że promocyjna marża jest oferowana na okres pierwszych pięciu lat trwania kredytu, w kolejnych latach marża wzrośnie do poziomu 1,25 proc. Warto wiedzieć, że w tym banku istnieje również możliwość wyboru oferty ze stałą marżą w całym okresie kredytowania w wysokości 1,19 proc. Dodatkowo, bank nie pobiera prowizji za udzielenie kredytu przy wykupie ubezpieczenia na życie oferowanego przez bank.

Na czwartym miejscu uplasował się bank ING, który oferuje 1,00 procentową  marżę klientom, którzy posiadają lub otworzą konto w banku na dzień zawarcia umowy, oraz prowizję za udzielenie kredytu w wysokości 1,9 proc., lub marżę 1,6 proc i brak prowizji za udzielenie kredytu.

Na miejscu piątym w lipcowym zestawieniu Invigo TOP10  pojawił się Alior Bank z promocyjną marżą 1,1 proc., przy wykupieniu ubezpieczenia na  życie w TU Europa SA na  okres 5 lat. Koszt takiego ubezpieczenia to 9,6018 proc. od kwoty kredytu.

Na miejscu szóstym jest bank PKO BP, który oferuje promocyjną marżę – 1,1 proc. w pierwszym roku kredytowania, oraz brak prowizji za udzielenie kredytu – klientom, którzy posiadają lub otworzą konto w banku, wykupią ubezpieczenie od utraty pracy na okres 4 lat oferowane przez bank oraz nabędą kartę kredytową lub ubezpieczenie na życie dostępne w ofercie banku.

Oczko niżej możemy przyjrzeć się ofercie Citibanku Handlowego. Bank aktualnie oferuje kredyt z marżą 1,2 proc. dla klientów, którzy otworzą konto w banku, zadeklarują regularne wpływy z tytułu wynagrodzenia lub samodzielnie będą zasilać rachunek oraz nabędą kartę kredytową. Dodatkową zachętę stanowi brak prowizji za udzielenie kredytu.

Pozycja ósma, w lipcowym rankingu Invigo, przypadła Bankowi Ochrony Środowiska. Oferta banku z marżą w wysokości 1,2 proc. jest skierowana do klientów, którzy posiadają lub otworzą konto w banku wraz z deklaracją wpływów w wysokości min. 1 000 zł, posiadają lub wykupią ubezpieczenie do konta oraz wykupią grupowe ubezpieczenie na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym z miesięczną składką min. 200 zł.

Na dziewiątej  pozycji naszego rankingu uplasowała się oferta banku BGŻ – oparta o marżę w wysokości 1,25 proc. oraz 1,5 proc. prowizję. Jednak dzięki obowiązującej w tym banku promocji „kredyt z gwarancją najniższej marży”, że  jest to dziś  jedna z najlepszych propozycji na rynku. Bank BGŻ gwarantuje swoim potencjalnym klientom, że w przypadku kiedy inny bank zaoferuje klientowi niższą marżę niż ta, która obowiązuje w banku BGŻ w dniu złożenia kompletnego wniosku kredytowego, bank zaoferuje klientowi marżę obniżoną o 0,01 p. p. w stosunku do marży oferowanej przez konkurencyjny bank. Ponadto bank zapewnia, że kredyt zostanie udzielony w oparciu o taką samą wysokość prowizji jaką klientowi zaproponował inny bank (klient będzie zobowiązany tylko do dostarczenia formularza informacyjnego dotyczącego kredytu zabezpieczonego hipoteką). Jednak propozycja BGŻ wiąże się także z pewnymi wymogami. Klient zainteresowany kredytem z „gwarancją najniższej marży” powinien posiadać lub zakupić wraz z kredytem trzy produkty dodatkowe: konto osobiste, kartę kredytową oraz ubezpieczenie nieruchomości. Warto wiedzieć, że w warunkach promocji istnieje istotne zastrzeżenie: marża oferowana przez inny bank może być ustalona w oparciu o posiadanie lub zakup wraz
z kredytem ściśle określonych produktów dodatkowych: rachunku oszczędnościowo – rozliczeniowego z opłatą miesięczną za prowadzenie tego rachunku w wysokości nie wyższej niż 18 zł, karty kredytowej, ubezpieczenia nieruchomości (przedmiot zabezpieczenia) od ognia i innych zdarzeń losowych. Klienci, którzy chcieliby skorzystać ze standardowej oferty banku tj. kredytu bez „gwarancji najniższej marży” powinni wiedzieć, że kredyt jest dedykowany kredytobiorcom, którzy otworzą konto w banku (Plan Aktywny), wraz z deklaracją regularnych wpływów z tytułu wynagrodzenia w wysokości min. 2 000 zł oraz nabędą kartę debetową i kredytową. Warto wiedzieć, że wysokość prowizji może zostać obniżona nawet do poziomu 0 proc. przy wykupie pakietu ubezpieczeń AVIVA, który obejmuje 3 zdarzenia ubezpieczeniowe: śmierć, trwałą i całkowitą niezdolność do pracy, utratę pracy.

Lipcowy ranking Invigo TOP 10 zamyka oferta Eurobanku. Bank oferuje promocyjną marżę klientom, którzy otworzą konto w banku wraz z deklaracją regularnych wpływów z tytułu wynagrodzenia oraz wykupią oferowane ubezpieczenie na życie obejmujące cały okres kredytowania. Składka za pi1)ęcioletni okres  ochrony ubezpieczeniowej wynosi 1.8. Warto wiedzieć, że w przypadku tej oferty istnieje możliwość obniżenia prowizji do 0 proc., przy jednoczesnym wzroście marży o 0.30 proc.

 

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.