Rekord Mistrzostw Europy w polskich Strefach Kibica – Portal PR - 24PR
Rekord Mistrzostw Europy w polskich Strefach Kibica

01.07.2012 Kategoria: Sport. Autor: admin

Liczba kibiców oglądających mecze oraz biorących udział w koncertach i imprezach w Strefach Kibica w Miastach Gospodarzach i Krakowie przekroczyła dziś 3 miliony. To absolutny rekord w skali Mistrzostw Europy.

Rekordową frekwencję w Strefach odnotowaliśmy 16 czerwca – w dzień meczów Polska – Czechy we Wrocławiu i Rosja – Grecja W Warszawie. Wówczas we wszystkich pięciu Strefach bawiło się łącznie niemal 400 tysięcy osób.

Podczas Turnieju największa liczba kibiców gościła w Strefach w dni meczowe. Nieco mniej było ich w dni, gdy spotkania rozgrywane były na Ukrainie, oraz w dni, kiedy „odpoczywaliśmy” od piłkarskich emocji.

Na rekordowe 3 miliony złożył się sukces frekwencyjny Stref we wszystkich miastach: w Gdańsku było 322 tys. kibiców, w Poznaniu – 675 tys., w Warszawie – 1 282 tys., we Wrocławiu – 596 tys., a w Krakowie – 125 tys.

Piłkarskie emocje w gronie znajomych i innych kibiców przeżywaliśmy nie tylko w tych 5 miastach i Strefach. W kilkuset miejscach w Polsce zorganizowane były Miejsca Publicznego Oglądania Meczów. Według orientacyjnych szacunków PL.2012, piłkarskie emocje przeżywało w nich do wczoraj około 2,6 miliona kibiców.

Przed nami Finał EURO 2012. Jak wynika z doświadczeń organizatorów poprzednich Turniejów w Europie, frekwencja w Strefach może być nawet dwukrotnie większa niż w poprzednie dni. Czekamy więc na kolejny rekord.

Zespół Krajowego Centrum Medialnego
PL.2012 Sp. z o.o.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.