Sprawne zarządzanie firmą budowlaną wymaga wykorzystania nowoczesnego wsparcia informatycznego – Portal PR - 24PR
Sprawne zarządzanie firmą budowlaną wymaga wykorzystania nowoczesnego wsparcia informatycznego

12.07.2012 Kategoria: Biznes, Technologie. Autor: NIBLO

Inwestycja w system ERP kluczem do optymalizacji kosztów oraz oszczędności czasu pracy w branży budowlanej.

Rozwiązanie Graphcom idealnie sprawdzi się zarówno w firmie produkującej materiały budowlane jak i zajmującej się ich dystrybucją. System umożliwia zaawansowane wsparcie dla działań produkcyjnych i sprzedażowych. W firmach produkcyjnych, w zależności od stopnia skomplikowania procesów technologicznych, możliwe jest dokonanie wyboru pomiędzy prostą kompletacją a zaawansowaną produkcją. System informatyczny ERP pozwala m. in. na precyzyjne harmonogramowanie produkcji oraz kontrolę procesu produkcyjnego na każdym etapie – mówi Tomasz Krause, Prezes Zarządu Graphcom Sp. z o.o.

Cała sekwencja operacji związanych z obsługą zamówienia odbywa się szybko i automatycznie. System ERP pozwala na tworzenie oferty, rejestrowanie zamówienia, wystawienie faktury, dokumentu wydania towaru, przygotowanie wysyłki, aż po przyjęcie zapłaty, rozliczenie należności i zaksięgowanie dokumentów.Rozwiązanie obsługuje zaawansowane rabaty, promocje i limity kredytowe.

Magazyn Wysokiego Składu umożliwia dokładne opisanie struktury magazynu za pomocą wielu parametrów. Zaimplementowany mechanizm, pomaga w optymalnym rozmieszczeniu towarów w magazynie. System usprawnia obsługę Klienta i procesu wydawania towaru dzięki zastosowaniu urządzeń mobilnych zarówno w magazynie jak i na placu.Wspiera również zarządzanie wysyłkami towaru.

Dzięki wykorzystaniu rozwiązania informatycznego klasy ERP w firmie z branży budowlanej następuje integracja wszystkich procesów biznesowych przedsiębiorstwa. W rezultacie obieg informacji staje się jasny i efektywny, pracownicy oszczędzają czas, następuje redukcja kosztów.

Dzięki narzędziom do kontroli realizacji projektu, przedsiębiorstwo z branży budowlanej może mieć pewność, że dotrzyma umówionych terminów i zmieści się w kosztach przewidzianych na inwestycję. Rosnąca grupa zadowolonych klientów to większe zyski i wzmacniająca się renoma firmy. Firma korzystająca z oprogramowania Comarch staje się wiarygodnym Partnerem.

Inne przykłady korzyści biznesowych to:

  • stały wzrost jakości świadczonych usług,

  • odciążenie pracowników od rutynowych czynności operacyjnych,

  • skuteczniejsze wykorzystanie istniejących kanałów zbytu,

  • usprawnienie komunikacji wewnątrz firmy,

  • skrócenie czasu realizacji projektów i zwiększenie ich bezpieczeństwa,

Ponieważ zakup systemu informatycznego ERP to inwestycja, która musi przynieść zwrot, należy dokonać oceny tego czy i w jakim czasie uda się go uzyskać. Graphcom proponuje przeprowadzenie Audytu Korzyści. Wykaże on realne, policzalne korzyści zarówno w zakresie oszczędności czasu pracowników jak i poprawy rentowności firmy. Nasze doświadczenia pokazują, że czas zwrotu z inwestycji w system ERP w firmie dystrybucji materiałów budowlanych czy wykończeniowych nie przekracza 24 miesięcy. Dzięki implementacji oprogramowania Comarch nasi Klienci mogą liczyć m.in. na to, że czas potrzebny na podjęcie decyzji zakupowych poprawi się, aż o 76%. Ponadto odnotują wzrost marży ze sprzedaży o 11,31% – kontynuuje Tomasz Krause, Prezes Zarządu Graphcom Sp. z o.o

Graphcom Sp. z o.o.specjalizuje się we wdrożeniach systemów informatycznych klasy ERP produkcji Comarch. Oferta oparta na najnowocześniejszych produktach oraz unikalnym sposobie analizy potrzeb klienta poprzez „Audyt korzyści”, prowadzi do skutecznej realizacji wdrożeń, pozwalających uzyskać klientom mierzalne rezultaty biznesowe.

Więcej informacji o Graphcom Sp. z. o.o. dostępne na www.graphcom.pl

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.