Zapachowe manipulacje w szlachetnym celu – Portal PR - 24PR
Zapachowe manipulacje w szlachetnym celu

11.07.2012 Kategoria: zdrowie. Autor: marszym81

Współcześni marketingowcy chwytają się wszelakich sposobów, byle tylko sprzedać produkt lub usługę. Na szczęście opracowane przez nich techniki można także wykorzystać dla dobra naszych najbliższych. Moc skrupulatnie dobranych aromatów została potwierdzona przez naukowców.

Jasne strony aromatycznej manipulacji można zauważyć przede wszystkim w ośrodkach zdrowia. Szpitale wykorzystują np. woń wanilii do uspokajania chorych, czekających na poważne zabiegi. Wykorzystuje się ją także w innego rodzaju pomieszczeniach – np. poczekalniach urzędów, na zatłoczonych stacjach i wewnątrz środków komunikacji zbiorowej. Wanilia działa na nasz mózg uspokajająco, powodując głębokie rozluźnienie, a nawet chwilowe (acz niegroźne) oderwanie od rzeczywistości.

Podobny efekt możemy wywołać także u przepracowanego męża czy znerwicowanej partnerki, która codziennie wraca do domu w złym humorze. Osiągnięciu stanu relaksu sprzyja aromat świeżych kwiatów, czekolady, kawy i pieczonego chleba. Najlepiej, gdy mamy możliwość uzyskać je naturalnie. Jeśli jest z tym problem, na rynku dostępne są profesjonalne ekstrakty, świeczki zapachowe oraz elektryczne wkładki, wydzielające przyjemne zapachy.

Aromatyczne ekstrakty dla zapracowanych oraz inne apetyczne zapachy można znaleźć między innymi w oficjalnym serwisie polskiego producenta http://www.fermenta.pl.

Podobne wpisy:

Tagi: ,Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.