„National Geographic Polska” od września z nowymi rubrykami – Portal PR - 24PR
„National Geographic Polska” od września z nowymi rubrykami

28.08.2012 Kategoria: media. Autor: admin

Począwszy od wrześniowego wydania (9/2012) miesięcznik „National Geographic Polska” będzie się ukazywał w zmienionej formie. W magazynie zostaną wprowadzone nowe rubryki, zmianie graficznej ulegnie wywiad. Na łamach zagoszczą ponadto wybitni polscy fotografowie.

W każdym numerze znajdzie się fotoreportaż polskiego autora, prezentujący nie tylko najwybitniejsze dzieła danego fotografa, ale też jego sylwetkę. W rubryce znajdą się zarówno uznani fotografowie, jak też początkujący autorzy. Rubrykę zapoczątkował w sierpniu Tomasz Gudzowaty, który portretował olimpijczyków, zaś w wydaniu wrześniowym Andrzej Wiktor pokaże współczesnych husarzy.

Nową rubryką w magazynie będą „Podróże” – a w niej niebanalnie pokazane miejsca, które nie są dość znane, a zasługują na polecenie i odwiedzenie.

Kolejną nową rubryką będą „Granty NG” – czyli prezentacja dokonania naukowców ze świata i Polski, wspieranych finansowo przez Towarzystwo National Geographic lub związanych z tytułem. Redakcja pisze jak dołączyć do tego grona, czyli jak otrzymać grant na własne badania. We wrześniu redakcja przybliży odkrycie przez zespół dr. Tomasza Suleja skamieniałości nowego gatunku żółwia sprzed ponad 200 mln lat. Znalezisko pochodzi z terenu Polski.

W magazynie znajdzie się też więcej krótkich polskich materiałów rozwijających lub uzupełniających duże artykuły. Zmiany graficzne dotyczą przede wszystkim wywiadu, który od wrześniowego wydania „National Geographic Polska” będzie łamany na dwie szpalty i ilustrowany większą liczbą fotografii.

Wrześniowe wydanie magazynu prezentuje husarię w dwóch odsłonach – fotoreportażowi poświęconemu rekonstruktorom towarzyszy opowieść o historii niezwykłej skrzydlatej jazdy. W numerze czytelnik znajdzie też relację z polskiej wyprawy na wenezuelskie tepui, której naukowym plonem było odkrycie nowych gatunków motyli i żaby. Prenumeratorzy dodatkowo poznają kulisy pościgu za burzami, który ma przynieść „fotograficzny rozbiór” błyskawicy na czynniki pierwsze.

Informacje o numerze 9/2012:

Pierwszy dzień sprzedaży: 29 sierpnia 2012

Objętość: 132 strony (plus 16 stron dla prenumeratorów).

Cena: 12,99 zł.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.