Kostrzewa PR wspomaga Festiwal Singera – Portal PR - 24PR
Kostrzewa PR wspomaga Festiwal Singera

03.08.2012 Kategoria: Agencje PR. Autor: admin

Agencja Kostrzewa PR opowiada za promocję teatralnych wydarzeń organizowanych w ramach Festiwalu Kultury Żydowskiej Warszawa Singera. Organizatorami festiwalu są Fundacja Shalom i Teatr Żydowski w Warszawie. Inicjatorem i pomysłodawcą festiwalu jest Gołda Tencer – Dyrektor Generalny Fundacji Shalom i Wicedyrektor Teatru Żydowskiego w Warszawie.

Kostrzewa PR wspiera odpowiedzialną za promocję całego festiwalu agencję Testa Communications na zlecenie swojego Klienta – Teatru Żydowskiego, współorganizatora wydarzenia. Z Teatrem Żydowskim Kostrzewa PR współpracuje od października 2011 r.

Agencja pozyskała dla festiwalu kilku patronów medialnych (miesięcznik Teatr, portal www.e-teatr.pl i magazyny: SOUL Magazine oraz Trendy Art Of Living) i zajmuje się promocją w wybranych mediach ogólnopolskich i lokalnych, w tym w telewizji, radiu, prasie i w internecie. Współpraca ma charakter projektowy, a rozpoczęta została w czerwcu 2012 r. Za projekt z ramienia Kostrzewa PR odpowiedzialne są Joanna Bieguńska i Hanna Białoń.

Festiwal Singera co roku gromadzi najwybitniejszych artystów i twórców kultury żydowskiej. Tegoroczna, już dziewiąta edycja Festiwalu Singera, odbędzie się w dniach 25 sierpnia – 2 września 2012 w Warszawie. Program festiwalu obfituje w nietuzinkowe premiery i spektakle o tematyce żydowskiej. Do Warszawy zawitają teatralne gwiazdy światowej sławy.

Do największych atrakcji z repertuaru zagranicznego należeć będzie francuski spektakl „Just in time to pack a few things”. Po raz pierwszy w Warszawie gościć będziemy izraelski Nephesh Theatre z przedstawieniami „Schneider and Schusters” i „Gimpel the Fool”, opartym na opowiadaniu noblisty Singera. Warszawę odwiedzi także diva jidysz, Theresa Tova, ze spektaklem muzycznym „Bella. The Colour of Love”, a The National Yiddish Theater-Folksbiene z Nowego Jorku zaprasza na spektakl muzyczny pt. „100 Years of Yiddish Music Theatre”. Premierę będzie miała najnowsza sztuka wybitnego polskiego reżysera młodego pokolenia – Pawła Passiniego „Kukła. Księga Blasku”, natomiast zespół Teatru Żydowskiego zaprezentuje niezwykły musical „Ach! Odessa – Mama…” w reżyserii Jana Szurmieja z muzyką Hadriana Filipa Tabęckiego i widowisko muzyczne pt. „Tradycja” w reżyserii Szymona Szurmieja. Kilku reżyserów, m. in. Magda Gnatowska, Dorota Ignatjew, Paweł Paszta, Rafał Sisicki i Paweł Goźliński, przygotuje z tej okazji małe formy teatralne. Teatr NN zaś, niemal stały gość festiwalu, zaprezentuje „Opowieści z bramy. Ocalone losy”. Wszystko to odbędzie się podczas 9-dniowego festiwalu w rejonie Placu Grzybowskiego i ulicy Próżnej, na Muranowie, w knajpkach nad Wisłą oraz na warszawskiej Pradze.
Kostrzewa PR

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.