Touch Mouse dostosowuje swoją funkcjonalność do Windows 8 – Portal PR - 24PR
Touch Mouse dostosowuje swoją funkcjonalność do Windows 8

13.08.2012 Kategoria: Komputery. Autor: admin

Dostępna w sprzedaży już od roku Microsoft Touch Mouse, to mysz zaprojektowana z myślą o systemie Windows 7. Urządzenie poza standardowymi funkcjami myszy komputerowej, wzbogacone zostało o zestaw gestów umożliwiający pełniejszą i bardziej intuicyjną obsługę systemu. W przededniu premiery Windows 8 grupa Microsoft Hardware udostępnia oprogramowanie, dzięki któremu możliwe będzie dostosowanie Touch Mouse do funkcjonalności nowego systemu. Nowe gesty to nowe możliwości i pełen komfort korzystania z walorów Windows 8.

Touch Mouse to idealne narzędzie do obsługi Windows 8 nie tylko dlatego, że posiada ona powierzchnię dotykową umożliwiającą przewijanie w czterech kierunkach, a więc między innymi poziome przemieszczanie się po interfejsie systemu – mówi Marcin Gutkiewicz z firmy Microsoft. – Na potrzeby nowego systemu zmodyfikowaliśmy znane z obsługi Windows 7 gesty, które pozwolą na jeszcze bardziej intuicyjną i naturalną obsługę premierowego oprogramowania. Ważne jest również to, że zestaw nowych gestów dla Windows 8, to aktualizacja, którą każdy może pobrać samodzielnie dla posiadanego już egzemplarza Touch Mouse. Instalując więc na swoim komputerze nowy system, nie trzeba kupować nowej myszy – ci, którzy już ją posiadają, mogą zyskać nową funkcjonalność, pobierając nowe oprogramowanie.

Microsoft Touch Mouse zaprojektowana została tak, by rozpoznawać trzy typy gestów – jednym, dwoma i trzema palcami. W systemie Windows 8 przesunięcie jednym palcem po powierzchni dotykowej myszy powoduje podobne efekty, jak w przypadku Windows 7 – umożliwia 4-kierunkowe przewijanie, którego szybkość zależna jest od mocy dotyku. Ze względu na obecny w Windows 8 nowy interfejs, przewijanie umożliwia też płynne poruszanie się po kafelkach, będących jedną z nowości premierowego oprogramowania. Przewijanie dwoma palcami umożliwia zarządzanie aplikacjami. Dodatkowo, przesunięcie dwoma placami w lewo po powierzchni Touch Mouse daje szybki dostęp do tzw. paska „zaklęć” (charms), na którym znajdują się ikony: Search, Share, Start, Devices i Settings. Przesuwanie dwoma palcami w prawo pozwala na przeskakiwanie między otwartymi aplikacjami. Przewijanie trzema placami to z kolei gesty odpowiedzialne za powiększanie i pomniejszanie,
w zależności od kierunku przesuwania palców. Zmianie nie uległ gest przesuwania kciuka po bocznej części panelu dotykowego Touch Mouse – tak, jak w Windows 7, tak i w kolejnej wersji systemu odpowiada on za przesuwanie naprzód i wstecz stron internetowych, zdjęć czy innego rodzaju przeglądanych plików.

Touch Mouse należąca do rodziny myszy dotykowych Microsoft, wyróżnia się nie tylko nowoczesną funkcjonalnością, ale również eleganckim designem i wyjątkową mobilnością. Cechuje się ona ergonomicznymi kształtami, dzięki którym jest wygodnym rozwiązaniem zarówno dla osób prawo-, jak i leworęcznych. Mysz wyposażona została w autorską technologię BlueTrack, zapewniającą precyzyjną obsługę nawet na nietypowych powierzchniach.

Agencja21

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.