Zagrożenia związane z olimpiadą [infografika] – Portal PR - 24PR
Zagrożenia związane z olimpiadą [infografika]

02.08.2012 Kategoria: Infografika24, Komputery. Autor: admin

Letnie Igrzyska Olimpijskie w Londynie trwają od ponad tygodnia, a cyberprzestępcy tradycyjnie wykorzystują zainteresowanie społeczeństwa ważnym wydarzeniem sportowym. Niedawno Trend Micro poinformowało o obecności fałszywych stron internetowych. Pojawiały się one w wynikach wyszukiwania i kusiły użytkowników transmisją igrzysk na żywo, a w rzeczywistości prosiły o podanie cennych informacji.

Ataki wykorzystujące temat olimpiady często przybierają formę łańcucha infekcji, który zaczyna się jako spam na Facebooku, a kończy się na kradzieży kluczowych danych lub też na zarażeniu złośliwym oprogramowaniem.

To nie pierwszy raz, gdy cyberprzestępcy wykorzystują popularne sportowe wydarzenie, zapewne też nie ostatni.

Laboratorium TrendLabs opublikowało infografikę (ponizej), która przedstawia ewolucję zagrożeń nawiązujących do tematu igrzysk.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.