ArcelorMittal Poland uruchamia Akademię Małych Pociech – Portal PR - 24PR
ArcelorMittal Poland uruchamia Akademię Małych Pociech

03.09.2012 Kategoria: CSR. Autor: admin

Z początkiem września pracę rozpocznie drugie przyzakładowe przedszkole ArcelorMittal Poland o wdzięcznej nazwie „Akademia Małych Pociech”. Placówka zlokalizowana jest na Osiedlu Centrum A 14 w Krakowie. Remont generalny pomieszczeń dawnego przedszkola publicznego wraz z wyposażeniem sal pochłonął prawie 2 miliony złotych i został w pełni sfinansowany przez ArcelorMittal Poland.

Kraków, 30 sierpnia 2012 r. – Przesłanką do stworzenia kolejnej placówki przeznaczonej dla 100 podopiecznych były rekomendacje przedstawione przez Radę Kobiet działającą w ramach struktur ArcelorMittal Poland. Przedszkolaki w wieku od 2,5 do 6 lat będą korzystać z nowo wyremontowanych sal, w których niegdyś mieściło się przedszkole publiczne nr 101. Pomieszczenia wraz z przylegającym tarasem i ogrodem  zostały przez firmę wydzierżawione. Prowadzenie ośrodka zostało oddane w ręce Prywatnego Przedszkola Estetycznego, które prowadzi także pierwsze przyzakładowe przedszkole ArcelorMittal Poland w Dąbrowie Górniczej. Dzięki temu obie placówki zapewnią dzieciom identyczne standardy odnoszące się do programu edukacyjnego, idei zdrowego żywienia oraz samego wyposażenia.

Przedszkole przeznaczone jest głównie dla dzieci pracowników krakowskiego zakładu ArcelorMittal Poland, choć organizatorzy nie wykluczają przyjęcia także zgłoszeń zewnętrznych. Każda aplikacja rozpatrywana jest indywidualnie przez powołaną w tym celu Komisję Kwalifikacyjną, a podstawą wszystkich decyzji są opracowane kryteria naboru, wśród których najważniejsza jest sytuacja materialna i rodzinna. – poczucie, że moje dziecko jest blisko i pod dobrą opieką daje mi ogromny komfort psychiczny. Dziecko wstaje do przedszkola z uśmiechem na twarzy – a to najlepszy dowód, na to, że przedszkole znakomicie spełnia swoją rolę – podkreśla Agnieszka Miernik, kierownik projektu stworzenia przedszkola w Krakowie i jednocześnie mama 4-latka, który uczęszcza do przyzakładowego przedszkola ArcelorMittal Poland w Dąbrowie Górniczej,

Pobyt dziecka w przedszkolu dofinansowywany jest z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych firmy. Tym samym koszt dla rodziców, których dzieci uczęszczają na zajęcia w przedszkolu w Krakowie, niezależnie od ilości godzin, jakie dziecko spędza w placówce, to 100 lub 200 złotych miesięcznie, w zależności od dochodu w rodzinie.

– Cieszy mnie, że w tak krótkim czasie udało nam się uruchomić drugie przyzakładowe przedszkole. Takie ponadstandardowe świadczenia, jakie oferujemy naszym pracownikom, są wyrazem realizowanej w ArcelorMittal polityki odpowiedzialności biznesu. Chcemy otaczać opieką nie tylko pracowników, ale także i ich rodziny. Uruchamianie kolejnych przedszkoli jest elementem aktywizacji zawodowej kobiet, a także wyrównywania szans kobiet i mężczyzn na rynku pracy – powiedział Sanjay Samaddar, prezes Zarządu ArcelorMittal Poland.

ArcelorMittal Poland

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.