Egzo Group wesprze Dzień Godności – Portal PR - 24PR
Egzo Group wesprze Dzień Godności

21.09.2012 Kategoria: Agencje PR. Autor: admin

Agencja PR Egzo Group od września odpowiada w Polsce za nagłośnienie medialne zbliżającego się Światowego Dnia Godności, który przypada w tym roku na 17 października. Egzo Group będzie odpowiedzialne za prowadzenie działań media relations. Współpraca ma charakter projektowy i jest realizowana na zasadzie pro bono.
W tym roku Dignity Day odbędzie się po raz szósty w ponad 50 krajach na całym świecie, w Polsce zaś po raz czwarty. Tradycyjnie dzień ten obchodzony jest w trzecią środę października, która w tym roku przypada na 17 października.
Światowy Dzień Godności powstał z inicjatywy trzech członków Światowego Forum Ekonomicznego – Księcia Norwegii Haakona, norweskiego filozofa Pekka Himanena oraz amerykańskiego działacza społecznego Johna Hope Bryanta. W Polsce ideę tę rozpowszechnił Jacek Olechowski – jeden z Young Global Leaders. W tym roku inicjatywę wspiera również Amnesty International.

Głównym założeniem akcji jest uwrażliwienie całego społeczeństwa, zwłaszcza młodych ludzi, na zagadnienia związane z poszanowaniem godności ludzkiej. W tym celu co roku w polskich szkołach z młodzieżą spotykają się znani sportowcy, dziennikarze oraz aktorzy, którzy rozmawiają o istocie i znaczeniu godności ludzkiej.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.